Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Dokončení průtahu Hořicemi až za několik let Úterý 7. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
24.7.2008 - www.jicinsky.net
Dokončení průtahu Hořicemi až za několik let

Ani letos, a nejspíš ani v průběhu příštích tří nebo čtyř let se obyvatelé Sladkovského ulice nedočkají slibovaného odklonu frekventované silnice, přes kterou vede tranzitní doprava. Město se proto ještě před tím pokusí prosadit protihluková opatření, která by zmírnila vliv dopravy na tamní obyvatele.

„Dokončení dopravního průtahu městem je samozřejmě stále aktuální. Náš požadavek figuruje na seznamu akcí, které si vede krajská správa a údržba silnic. Předpokládám tedy, že by kraj mohl zhruba do pěti let tuto stavbu realizovat,“ odhaduje starosta Ivan Doležal.

Nezbytnou podmínkou pro výstavbu nové komunikace, která by vedla vnitroblokem domů v prostoru mezi Palackého náměstím a Sladkovského ulicí ke kulturnímu domu Koruna, je však výkup některých nemovitostí na trase, které bude nutné zbourat. To, že výkupy váznou, připustil už před časem i náměstek hradeckého hejtmana Petr Kuřík.

„S krajem jsme už začali intenzivně jednat a žádáme o peníze na dořešení vlastnických vztahů v tomto území. Většinou se jedná o provozovny podnikatelů, s nimiž jsme už vstoupili do jednání, abychom mohli situaci řešit,“ řekl starosta.

Město si prý uvědomuje, že Sladkovského ulice je i vzhledem k úzkému profilu komunikace nadměrně zatěžována hlukem z dopravy. V Hořicích navíc v poslední době částečně narůstá také provoz v důsledku uzavření hlavního tahu v Lázních Bělohradě ve směru na Miletín pro nákladní vozidla.

„V důsledku změny dopravního značení v Lázních Bělohradě určitě k nárůstu dopravy došlo. Také nám v poslední době stále častěji chodí na úřad stížnosti na hluk spolu s požadavky na výměnu stávajících oken za protihluková. Všechny tyto podněty posíláme na kraj,“ uvedl Doležal.

Tvrdí, že podle výsledků měření hygieny jsou povolené limity hluku u silnice překračovány. "Takže asi nezbude nic jiného než lidem výměnu oken skutečně zajistit. Úlevu jim pak přinese dokončení poslední etapy průtahu, který povede mimo obytnou část Sladkovského ulice, včetně výstavby protihlukových bariér. Samozřejmě daleko lepším řešením by byl severozápadní obchvat města, který ale zatím zůstává pouze jakýmsi výhledem do budoucna, protože tam jsme odkázáni na stát. To znamená, že časově, a hlavně finančně dostupnější řešení představuje právě zmiňovaný průtah," míní Doležal. (jn)