Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Kruhový objezd na hořickém náměstí neprošel Pondělí 26. února 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Kruhový objezd na hořickém náměstí neprošel

Severní strana náměstí Jiřího z Poděbrad zůstane nadále v nezměněné podobě. Kruhový objezd, o kterém se uvažovalo v souvislosti s budováním diskontní prodejny Lidl vedle zámku, neprošel. Radnice se s obchodním řetězcem nakonec dohodla na jiné variantě úpravy stávající křižovatky a přilehlých komunikací, což byla jedna z posledních třecích ploch mezi městem a investorem.

„Původní návrh uspořádání okolí budoucí prodejny jsme zamítli a souhlasné stanovisko rada podmínila takovým řešením, které bude podle nás vhodnější. Lidl naše požadavky nakonec respektoval,“ sdělil starosta Ivan Doležal.

Kruhový objezd i další původně navrhované varianty stavebních úprav v prostoru stávající křižovatky na průtahu městem radnice odmítla z důvodu průjezdu kamionů, a hlavně kvůli tomu, že přes náměstí prochází trať populárního motocyklového okruhu, na kterém se každoročně jezdí závody.

Obě strany se tak nakonec shodly na tom, že přechod pro chodce v Riegrově ulici bude nově upraven prostřednictvím mobilního ostrůvku, který silnici rozdělí a tím zpomalí dopravu a pouze v době konání závodů bude dočasně odstraněn. Radní si také prosadili, aby po obou stranách Karlovy ulice, v jejíž jižní části bude vyznačen přechod pro chodce, došlo například k výsadbě kulových javorů.

„Rada souhlasila s konečným návrhem dopravního napojení s tím, že vozovka v Karlově ulici bude opatřena živičným povrchem, na chodník v západní části téže ulice bude položena zámková dlažba a po obou stranách silnice vzniknou podélná parkovací stání,“ upřesnil Doležal.

Vedení města očekává, že přijaté řešení dostatečně zajistí bezpečnost chodců i poté, co v okolí budoucího supermarketu vzroste frekvence dopravy. „Každý, kdo křižovatku v horní části náměstí jen trochu zná, se nad problematikou dopravy nepochybně zamýšlí. Měli jsme na výběr čtyři různé varianty, včetně kruhové křižovatky, ale tohle je jediné řešení, které splňuje určité normy,“ poznamenal starosta.

Pozemky včetně městské jídelny v centru Hořic získal Lidl i přes opakované protesty části místních obyvatel za zhruba třicet milionů korun. Demolice vývařovny, jejíž provoz skončil letos v červnu, by měla začít na jaře příštího roku. A zahájení vlastní výstavby prodejny v těsné blízkosti zámku plánuje obchodní řetězec ještě do konce příštího roku. (jn)