Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Bezpečnostní kamery v Hořicích pohlídají důchodce a úřad Sobota 28. ledna 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
12.7.2010 - www.jicinsko.cz
Bezpečnostní kamery v Hořicích pohlídají důchodce a úřad

První bezpečnostní kamery, jejichž prostřednictvím budou strážníci monitorovat dění ve městě, spouští v Hořicích. Jednu z kamer umístí při vstupu do domu s pečovatelskou službou, druhou u vchodu do radnice. Do budoucna se však stále počítá i s tím, že město vybuduje celou kamerovou síť, která bude dohlížet na náměstí, autobusové nádraží a další veřejná prostranství.

„Na kamerový systém se už delší dobu snažíme získat státní dotaci. Nechceme ho sice pořizovat za každou cenu, jenže přibývá rizikových situací, které nás k tomu nutí. Příkladem může být i nedávný případ, kdy se někdo dobýval do domu s pečovatelskou službou, ve kterém jsme už dříve zaregistrovali majetkovou trestnou činnost. Ze dne na den jsme se proto rozhodli, že seniory nenecháme v nějakém nebezpečí a do pečovatelského domu nainstalujeme kameru. Díky tomu bude moci prostřednictvím internetu pohyb v objektu sledovat městská policie,“ říká starosta Ivan Doležal.

Město však v těchto dnech spouští do provozu i další kameru, konkrétně u vstupu do budovy radnice. I v tomto případě prý reaguje na častý pohyb lidí, z nichž někteří dokonce v prostorách zamčeného úřadu strávili o víkendu minimálně několik hodin.

„Obyvatelé pečovatelského domu v Janderově ulici o kameře při vstupu do objektu vědí a sami tuto iniciativu přivítali. Co se týká kamery u vchodu do radnice, tak tam je to reakce na to, že zde máme divadelní sál, který je i několikrát do týdne pro veřejnost otevřen v pozdních hodinách či o víkendu z důvodu konání kulturních pořadů nebo různých seminářů a vzhledem k architektonickému uspořádání budovy ho nelze oddělit od prostor s kancelářemi,“ vysvětluje starosta. Kamery podle něj slouží i k tomu, aby v případě, že k něčemu dojde, měla radnice alespoň nějaký podklad k vyšetřování pro policii.

Nemusí to být však kamery poslední. Spolu s městskou policií na základě nejčastějších přestupků už před pár lety radní vytipovali asi pět nebo šest lokalit v Hořicích, kde chtějí začít monitorovat veškeré dění na ulici právě s pomocí bezpečnostních kamer.

„Pokud ministerstvo vypíše grant na kamerový systém, tak o dotaci požádáme ještě letos. Za tímto účelem jsme vypracovali bezpečnostní studii, ve které navrhujeme pět kamerových bodů. Jde o nejfrekventovanější lokality, například náměstí Jiřího z Poděbrad nebo autobusové nádraží,“ poznamenal starosta. (jn)