Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Hořice už mají svůj útulek pro psy na Chlumu Sobota 28. ledna 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hořice už mají svůj útulek pro psy na Chlumu

Na Chlumu byl zbudován nový útulek pro zatoulané psy, první na Hořicku.

Z chlumského útulku se ozývá šťastné štěkání. Spokojené je i město se strážníky. Konečně má Hořicko místo, kam může přivézt opuštěné psy.

Útulek se čtrnácti kotci pro 22 psů, výběhem a manipulační místností, kde se skladuje žrádlo, je doslova vymodleným zařízením. Do té doby musela městská policie chlupáče odvážet do okolních útulků vzdálených více než dvacet kilometrů. Za stavbou stojí Jan Musil z Holovous, který má na konci Chlumu se svým otcem Jaromírem hospodářství a rovněž provozuje mléčné automaty v okolí.

,,Oslovilo mě město Hořice a další obce, protože potřebovaly umístit odchycené psy na bližší místo. Myšlence jsem se nebránil. Se psy pracuji již řadu let, místo tu je, a tak se začalo s projektováním,“ informuje nás J. Musil.

Jenže, kdyby šlo všechno jako po másle, zařízení by tu stálo už minulý rok. Představa uštěkaných zvířat se však znelíbila některým obyvatelům vesničky Chlum, a proto se řízení protáhlo. Nakonec se i oni s novým objektem nejspíše smířili a přidali se k většině občanů, kteří v útulku vidí dobrou věc. Přece jen, Musilovo hospodářství neleží těsně u vesnice, ale až na jejím konci, kde už žádné domy nejsou.

Náklady na stavbu činily 700 tisíc korun. Zemědělci přispěli formou jakési půjčky. Město Hořice 150 tisíci a asi pět okolních vesnic: Holovousy, Ostroměř, Bašnice, Dobrá Voda a Milovice necelými padesáti. Půjčka se obcím postupně vrací slevou za umístění psa v zařízení. ,,Kdo přispěl, bude platit zvýhodněnou částku do doby, než bude celá cifra, kterou poskytl, splacena. Ostatní zájemci uhradí plnou taxu.“

Hořice mají v současné době v okolních institucích pro opuštěná zvířata asi jedenáct psů. ,,S novým útulkem mi spadl kámen ze srdce. Už nebudeme muset řešit a obvolávat o půlnoci, kam zvíře dát. Pan Musil přijede, odchytí ho a poskytne mu kompletní péči,“ oddychl si starosta Hořic Ivan Doležal.

Zatím jsou pod dozorem Jana Musila dva hafani. Křížence jorkšírského teriéra našli v zuboženém stavu. ,,Potuloval se u dobrovodského nádraží. Byla z něj jen hromádka neštěstí, navíc měl něco se zadníma nohama. Po pár týdnech u nás už vesele běhá. Myslím, že se zotavil,“ usmívá se Jan Musil.

Psí útulek můžete navštívit od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin, v sobotu od 8 do 11. Zájemce za pejska zaplatí 500 korun. To je položka, kterou musí majitel zařízení zaplatit za potřebné veterinární vyšetření.


Autor: Tereza Černá