Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Firma Asklepion Romana Šmuclera má zájem o hořickou nemocnici Sobota 28. ledna 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Firma Asklepion Romana Šmuclera má zájem o hořickou nemocnici

Společnost Asklepion, zastupovaná bývalým televizním moderátorem a úspěšným podnikatelem v oblasti estetické chirurgie Romanem Šmuclerem, projevila zájem o provozování městské nemocnice v Hořicích. Zdejší radní se k nabídce zatím nevyjádřili. Podle starosty Ivana Doležala se ale město diskuzi o budoucnosti zdravotnického zařízení zřejmě nevyhne.

„Firma Asklepion - Lasercentrum Praha přišla s nabídkou, že by si nemocnici vzala do dlouhodobého pronájmu. Tento podnět jsme vzali pouze na vědomí, konkrétní rozhodnutí v této věci v žádném případě nepadlo,“ sdělil hořický starosta Ivan Doležal.

Radní se podle něj shodli zatím jen na případné exkurzi do některé z klinik či nemocnic firmy Asklepion, která provozuje poměrně rozsáhlou síť zdravotnických zařízení se službami v oboru dermatologie, laserové medicíny, plastické chirurgie, stomatologie, cévní chirurgie či fyzioterapie.

V poslední době podle Doležala roste tlak zdravotních pojišťoven na snížení počtu akutních lůžek, což se sice Hořic bezprostředně netýká, protože zdejší nemocnice funguje hlavně jako léčebna dlouhodobě nemocných, ale radnice prý nikde nemá záruku, že se situace časem nezmění a lůžka následné péče nebudou v menších místech postupně také rušena.

„Bylo by rozumné zahájit diskuzi, jaké alternativy se v našem případě nabízejí. Nerad bych se totiž dožil toho, až pojišťovny smlouvu s městskou nemocnicí jednou neuzavřou. V tom vidím jisté nebezpečí do budoucna,“ míní starosta.
Také proto se prý nebrání možnosti navštívit některou z poboček firmy Asklepion. „Nejen že o její nabídce na pronájem nemocnice žádné rozhodnutí nepadlo, ale dokonce jsme ještě ani nezahájili diskuzi na toto téma, nicméně nevidím důvod, proč bychom se nemohli zajet podívat do některého zdravotnického zařízení, které Asklepion provozuje,“ řekl Doležal.

Připouští, že případná spolupráce s finančně silným partnerem by podle něj mohla zajistit stabilitu městské nemocnice a s velkou pravděpodobností by přinesla také rozšíření spektra poskytovaných medicínských služeb v Hořicích. „Zdravotnictví představuje citlivé téma, natož diskuze o případném pronájmu nemocnice. Osobně si ale myslím, že bychom měli prověřit možnosti, zda se tímto směrem v budoucnu vydáme, či nikoliv,“ prohlásil Doležal.

Hořice nejsou jediným místem, o které se firma Asklepion, jedno z největších evropských zařízení pro estetickou medicínu, v regionu zajímá. Před časem zvažovala také využití zámku v Lázních Bělohradě, kde město stále jedná se společností Sherydan, která chtěla původně barokní areál v centru Bělohradu přestavět na luxusní penzion pro důchodce. Další záměr, který zůstává otevřený, počítá například se zřízením rehabilitačního centra, a právě Šmuclerův podnik měl být jedním z investorů. Jednání o využití zámku sice uvázla na mrtvém bodě, bělohradská radnice však spolupráci s firmou Sherydan zatím neukončila.


(jn)