Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Radnice budou po státu žádat peníze, kvůli problémovému registru vozidel Neděle 25. února 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Radnice budou po státu žádat peníze, kvůli problémovému registru vozidel

Pro obrovskou chybovost je naprosto nefunkční, a tedy nepoužitelný. Na straně klientů vyvolává frustraci a bezmoc. Tak líčí v dopise adresovaném ministru dopravy předseda Svazu měst a obcí a primátor Kladna Dan Jiránek centrální registr vozidel. Radnice se bouří a budou prý žádat i náhradu za výdaje na přesčasovou práci svých úředníků a za další ztráty, které jim vznikly.

„O výzvě, která se týká možných náhrad, vím, a určitě se k ní připojíme,“ říká například starosta Hořic Ivan Doležal. „Stát nás poškodil, protože zajištění kolabující agendy stálo naše pracovníky zvýšené úsilí. Aby vůbec něco fungovalo, setrvávali na pracovištích i do večerních hodin.“

Vedoucí hořické radnice Michal Kuchta potvrdil, že řada jiných agend na odboru dopravy musela v posledních čtrnácti dnech jít stranou, úředníci se primárně věnovali pouze registru vozidel, který ani tento týden nefungoval podle původních představ.

„Můžu prokázat, že jeden z našich zaměstnanců byl minulý týden na pracovišti dvakrát do půl deváté do večera. Komplikace kvůli registru přidělávají úředníkům práci, navíc se jim hromadí jiné úkony, které nejsou na přepážkách vidět, ale je potřeba je zajistit,“ řekl Kuchta.

S kritikou se na ministra dopravy obrátil také předseda Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů, který v otevřeném dopise vyjádřil znepokojení nad přetrvávajícími problémy v agendě registru vozidel. „Pracovníci na úřadech se maximálně snaží tento chaotický stav zvládnout a co možná nejvíce eliminovat škody, které tímto zcela nepřipraveným zásahem do agendy registru vozidel bezesporu vzniknou. Upozorňuji vás, že některé aktivity obcí budou směřovat k vyčíslení a vyfakturování vícenákladů spojených s vícepracemi informatiků a dalších zaměstnanců, kteří budou nuceni v přesčasech vyhovět soudům, exekutorům ve třicetidenní lhůtě,“ uvádí se mimo jiné v dopise.

Města a obce podle hořického starosty výkon státní správy v mnoha případech už několik let dotují z vlastních rozpočtů, protože příspěvky státu nepokrývají všechny náklady. „Peníze, které bychom mohli použít na rozvoj města, dáváme na činnosti, které zabezpečujeme za stát. Takže v tomto alarmujícím případě považuji za adekvátní, pokud se rozhodneme žádat o finanční kompenzaci,“ podotkl Doležal.

S žádostí o náhradu se na stát už obracejí přímo i někteří klienti, kteří nebyli kvůli nefunkčnímu registru vozidel na úřadech obslouženi a tím jim vznikly například ztráty při podnikání.

Komplikace provázely začátkem týdne také činnost dopravní agendy na jičínské radnici. V pondělí bylo sice otevřeno všech šest přepážek, lidé ale opět bezvýsledně čekali na odbavení, protože na celý den zkolaboval systém ověřování kradených vozidel. V úterý už radnice ohlásila, že se registr podařilo ministerstvu v dopoledních hodinách zprovoznit, a agenda se tak znovu rozběhla, stále ale jen v nouzovém režimu. „Registr jede od minulého týdne stále v jakémsi nouzovém režimu, veškeré údaje musíme přepisovat ručně. Odbavení jednoho klienta trvá asi hodinu,“ popsal situaci vedoucí jičínského odboru dopravy Martin Duczynski s tím, že dříve šlo o úkon na deset až patnáct minut.

Dodavatelem nového registru je firma ATS Telcom Praha, která za jeho vývoj má dostat 37 milionů korun, dalších 32 milionů by měla inkasovat za provozování této aplikace. (jn, zan)