Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Dům kultury Koruna dosluhuje. Neděle 25. února 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Dům kultury Koruna dosluhuje.

Dům kultury Koruna v Hořicích, který bez větších oprav a stavebních zásahů funguje už desítky let, začíná dosluhovat. Město řeší, kde získá miliony korun na rozsáhlejší obnovu budovy, která má například stále původní střechu z dvacátých let minulého století. Podle radních bude obnova domu v blízké budoucnosti nezbytná, město však finance zatím k dispozici nemá.

„Koruna je pochopitelně letitá budova, která potřebuje rekonstrukci. To se týká třeba střechy, oken, vzduchotechniky, elektroinstalace a ve špatném stavu jsou parkety a postupně dožívá i jevištní technika. Prostě potřeba je kompletní zásah,“ líčí hořický místostarosta Aleš Svoboda.

Radní se proto sešli se zástupci Centra evropského projektování z Hradce Králové, aby zjistili, jestli má město možnost dosáhnout na peníze z evropských fondů. Odpověď je ale moc nepotěšila. „Víme, že v minulých letech se díky dotacím podařilo některé kulturní domy rekonstruovat. Bohužel v současné době žádný dotační program není a ani příští rok se s největší pravděpodobností neotevře, ale existuje prý naděje, že takový titul bude vyhlášen v příštím programovacím období po roce 2015,“ vysvětluje místostarosta.

Radnice sice peníze na větší stavební zásah do Koruny nemá a ani příští rok je téměř jistě nesežene, město však v letošním rozpočtu vyčlenilo finance na zpracování projektové dokumentace. Ta je nezbytná právě kvůli dotačním žádostem.

„Nejsem si jistý, zda projektovou dokumentaci uděláme už letos, ale každopádně je Koruna v hledáčku města. Je jen otázkou, jestli se budeme pouštět do její obnovy po menších investicích a postupně opravovat jednotlivé položky, anebo jestli vyhotovíme projektovou dokumentaci na rekonstrukci celého domu a budeme zatím raději vyčkávat na dotaci. Spíš si myslím, že počkáme a v případě potřeby necháme na budově provést jen menší úpravy,“ shrnul Svoboda.

Radní přesto počítají s tím, že po konzultaci s ředitelem kulturního domu vypracují seznam akcí, jejichž pořadí by odpovídalo významu a důležitosti například kvůli riziku havarijního stavu. „Takový seznam necháme zpracovat. V tuto chvíli má ale prioritu případná dotace na rekonstrukci celého domu,“ konstatuje Svoboda.

Ředitel kulturního domu Jan Sezima potvrzuje, že budova slouží už desítky let bez větších oprav. Zdůraznil, že kulturním domem projdou ročně desítky tisíc návštěvníků, přitom posledním větším zásahem byla přístavba patra v šedesátých letech. „Řada stavebních částí i inventář jsou na hraně životnosti, nad sálem je například původní střecha z roku 1929 a budova není zateplená. Proto bych přivítal, kdyby se s obnovou začalo co nejdříve. Už několik let navrhuji, aby se alespoň zpracovala dokumentace na komplexní revitalizaci. Vítám, že město vyčlenilo v rozpočtu peníze na dokumentaci,“ říká Sezima. (jn)