Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Hořická Mileta roste, daří se jí v Africe i na Blízkém východě Úterý 7. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hořická Mileta roste, daří se jí v Africe i na Blízkém východě

Textilní společnost Mileta z Hořic v účetním roce od dubna 2013 do konce března 2014 zvýšila tržby o 15 procent na 563 milionů korun a dosáhla tím nejvyššího prodeje za posledních šest let.
 
Firmě se daří zejména na trzích Afriky a Blízkého východu. Exportem loni Mileta získala 90 procent z celkových tržeb. Letos má společnost v plánu zvýšení obratu na více než 600 milionů korun. Novinářům to řekl generální ředitel podniku Otakar Petráček. Vlastníkem Milety je indická firma Alok.

V růstu Miletu nezastavil ani rozsáhlý požár ze závěru roku 2012, který zničil přípravu výroby a sklady a způsobil škodu za 200 milionů korun. Přeorganizováním výroby a díky pomoci konkurenčních textilek se Mileta již loni na jaře dostala na původní výrobní kapacitu. Na podzim firma na spáleništi začala stavět novou halu, nyní ji dokončuje a začíná chystat instalaci strojů.

Prodeje Milety táhne nahoru zejména takzvaný africký a arabský program, což jsou damašky, batisty a šátky. „Významné obchody jsme loni udělali ve Spojených arabských emirátech, Beninu, Senegalu a Kuvajtu. Za velmi perspektivní trhy pokládáme Nigérii a Etiopii, tedy země s celkem asi čtvrt miliardou lidí. Šance v budoucnu vidíme v Íránu," řekl Petráček. Afroarabský program loni při růstu zhruba 75 procent tvořil asi čtvrtinu obratu Milety.

Nosným programem firmy z podílem přes 60 procent zůstávají košiloviny, které loni rostly přibližně o deset procent. Mileta je vyváží především do západní Evropy. Zbytek produkce tvoří kapesníky a takzvaný hotelový program. „Celkem exportujeme do přibližně 70 zemí. Důležité odběratele máme i v zámoří v Severní Americe, Brazílii, Kolumbii a také v Číně, která si žádá naše košiloviny nejvyšší kvality," řekl Petráček.

Další zvyšování výkonu Milety by měla podpořit investice 30 milionů do nákupu 18 tkalcovských stavů. Mileta stavy začala pořizovat loni na podzim a nyní instalace nové tkací techniky vrcholí. Do budoucna by investice měla Miletě přinést zvýšení tkalcovské kapacity až o 30 procent.

Loňské zvýšení produkce se odrazilo i v růstu počtu zaměstnanců zhruba o 40 na současných 415 lidí. V regionu patří podnik k největším zaměstnavatelům. Vedle hlavního závodu v Hořicích má Mileta ještě barevnu ve Dvoře Králové nad Labem a úpravnu v Černém Dole na Trutnovsku.

Hospodaření Milety by mělo za uplynulý účetní rok skončit výrazně vyšším ziskem než byl profit 22 milionů korun v účetním roce 2012/2013. „Směrem nahoru zisk ovlivní i pojistné plnění po požáru," řekl Petráček. Dodal, že celé plnění pojišťovny podnik opět vloží zpět do své obnovy.