Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Hořice. Do oprav ulic půjde letos 11 milionů korun Pondělí 30. ledna 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hořice. Do oprav ulic půjde letos 11 milionů korun

Radnice chce letos investovat neobvykle vysoké množství peněz do oprav ulic a komunikací. Z městského rozpočtu vyčlení více než 11 milionů korun, které půjdou do řady menších či větších oprav. Všechny se uskuteční během letních měsíců.

„V závěru volebního období jsme se rozhodli pustit do masivnějších oprav komunikací. Máme teď dlouhý seznam ulic, které se dočkají stavebních zásahů," uvedl starosta Ivan Doležal.

V rozpočtu je už nyní rezervována částka 7,2 milionu korun, ale k plnému uskutečnění plánu jsou zapotřebí ještě další čtyři miliony. Uvolnění peněz musí schválit zastupitelé, jejichž schůze se bude konat v pondělí.

Které ulice se dočkají zásahu? Soupis si můžete přečíst na straně 2. Dodejme však, že nepůjde jenom o rekonstrukci povrchů, ale i o výměnu dopravního značení, doplnění fitness strojů u hřišť (za 220 tisíc) a umístění nových laviček po městě (za 200 tisíc).

„Zatím neřeknu, kolik jich přesně bude, budeme se držet ceny. Chceme kvalitu za rozumnou cenu," dodal starosta. Hořičtí chtějí vybudovat takzvanou „lavičkostezku", tedy síť, která usnadní chůzi po městě starším spoluobčanům se zhoršenou pohyblivostí.

Zeptali jsme se místních, jak hodnotí stav chodníků v Hořicích. Město si v tomto ohledu prý nevede špatně, i když chyby se najdou.

„Co se týče kvality chodníků, záleží, jak kde. Na některých místech jsou nově upravené. Například v Haklově ulici, ta je teď velice pěkná. Ale někde je stav ostudný. Třeba zrovna hned vedle Haklovy ulice, tím myslím ulici Erbenovu. Jsem rád, že se oprava letos už chystá," sdělil Deníku obyvatel města Petr.

Další obyvatelka Hořic, Tereza Šubrtová, se na chodníky může podívat z perspektivy maminky, která chodí na procházky s kočárkem. „Po velkém projektu Město bez bariér se chodníky a komunikace hodně zlepšily. Když teď jezdím s kočárkem, tak si bezbariérové nájezdy více uvědomuji. Samozřejmě někde problémy jsou, ale asi nejde vychytat úplně všechno. Vesměs jsou Hořice v pořádku. Všude se dá přejít, maximálně je potřeba jít sto metrů vedle. Špatný stav je na jedné straně ulice Barákova a v části sídliště Pod Lipou, tam malého v kočárku trošku proklepávám," konstatovala s úsměvem.

Zmiňovaný projekt Město bez bariér stál 150 milionů korun, týkal se 64 objektů a uskutečnil se před několika lety. Byl dotován Evropskou unií, přesto si však město muselo na spoluúčast zřídit úvěr. I kvůli tomu byly opravy ulic v posledních letech spíše příslovečnou Popelkou, v průměru asi za 1,5 milionu korun na rok. V loňském roce šlo třeba o ulici Haklovu.

„Víme, kde je dlouhodobě neuspokojivý stav a rádi bychom všechno dali dohromady. Samozřejmě to ale je otázka peněz. V seznamu letošních oprav je všechno, o čem si myslíme, že je bezpodmínečně nutné udělat. Samozřejmě že v tom jsou i nějaké konkrétní požadavky obyvatel," doplnil starosta Ivan Doležal.

I někteří oslovení občané na ulici potvrdili, že od města obdrželi dotazník, v němž mohli nadnést, jaké ulice jsou podle nich v nepořádku.

Autor: Jan Jireš