Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Vyplatí se Hořicím zámeček? Sobota 24. února 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Vyplatí se Hořicím zámeček?

 Město stále váhá, zda od Lesů ČR odkoupí menší zámek v Riegrově ulici. Zastupitelé mají podklady k prostudování a podnět projednají při veřejném zasedání.

Před dvěma lety Lesy ČR poslaly radnici dopis, že se z Riegrovy ulice odstěhují a že jejich dosavadní sídlo bude na prodej. Vedení města od začátku vyjadřovalo opatrný zájem, ale obávalo se rozpočtové zátěže, jakou vlastnictví nemovitosti ponese. Nyní se zastupitelé sešli na pracovním sezení, aby převzali studii týkající se odkupu.

„Zastupitelé teď mají čas si materiály prostudovat a zaujmout vlastní názor. Záměr projednáme při veřejném zasedání. Zřejmě již při příštím. Rada města tedy žádné usnesení ještě nevydala," řekl starosta Aleš Svoboda.

Odhad ceny odkupu hovoří o 10 milionech korun, což pro hořický rozpočet představuje velké sousto. Hořické vedení nicméně přemýšlí, že by se nemovitost mohla hodit pro potřeby městského muzea. Získalo by dostatečné prostory pro depozitář i pro výstavy, včetně například stálé expozice. Zámeček má navíc dvůr vhodný pro pořádání venkovních akcí.

Náklady by nebyly konečné. Krom deseti milionů za odkup by Hořice investovaly do stavebních úprav pro potřeby muzea. Určité peníze by spolkly i energie. Radnice by také musela upravit samotné financování městského muzea, protože rozšíření zázemí by si patrně vyžádalo zřízení nových pracovních míst.

Pracovní schůze zastupitelů ohledně odkupu se uskutečnily již několikrát. V roce 2013 byl ale odkup méně pravděpodobný než dnes, protože Hořice se potýkaly s náročnou obsluhou dluhů, kvůli které se musely uskromnit v investicích. Nyní je město již v lepší kondici.

Lesy ČR se přestěhují zřejmě v příštím roce. „Budova zámku v Hořicích, v níž působí lesní správa, trvale vyžaduje vysoké náklady na údržby a opravu objektu, který je pro zajištění činnosti lesní správy navíc příliš velký. Proto jsme se rozhodli zámek prodat a postavit pro lesní správu v Hořicích dřevostavbu odpovídajících parametrů. Stavět bychom rádi začali v letošním roce, v současné době probíhá výběrové řízení na dodavatele stavby," sdělila mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

Cena 10 milionů se prý ještě může změnit znaleckým posudkem v době prodeje. Budova je památkově chráněna. Lesy ČR prioritně jednají s městem Hořice, ale nebrání se ani odkupu jinému subjektu.

Autor: Jan Jireš, jicinsky.denik.cz