Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Jana Sieberová měla v soutěži největší podporu čtenářů Úterý 7. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Jana Sieberová měla v soutěži největší podporu čtenářů

Soutěž Žena Jičínska, vyhlášená redakcí Jičínského deníku, má svoji vítězku.

Porota ze zaslaných nominací zvolila za Ženu Jičínska sympatickou prodavačku Janu Ponikelskou z Lázní Bělohradu. Na druhé příčce se umístila Dana Kracíková, bývalá ředitelka nemocnice v Jičíně a jako třetí skončila Jana Sieberová z hořického hospicu.

O Ženě Jičínska hlasovali i čtenáři, kteří nejvíce hlasů poslali Janě Sieberové. Ta si ve čtvrtek převzala v Jičínském deníku přípravky na opalování firmy Vichy z lékárny Trio v Jičíně, zdravou léčebnou kosmetiku od firmy Just jí darovala Dagmar Kozderková z prodejny zdravé výživy v Sobotce a nádherná kytice květin pochází z Květinářství Jiřina Jiřiny Pazderské.

Jana Sieberová je původním povoláním zdravotní sestra. Před sedmi lety založila společně s manželem domácí hospicovou péči.

„Poskytujeme tuto službu pacientům v závěru života. Důvod jejího zřízení byl jasný, odpovídali jsme na to, co v naší společnosti chybí, a to je rozvinutá domácí hospicová péče. Chyběla v našem regionu podpora rodin, které chtějí pečovat o své blízké. K tomuto rozhodnutí jsem dospěla po pětadvaceti letech práce na oddělení ARO," vysvětluje svůj životní krok erudovaná zdravotní sestra.

Protože závěr života je doprovázen smutkem a slzami, ptáme se, zda se tyto smutné okamžiky nepřenáší do soukromého života a jak je Jana Sieberová eliminuje.

„To úplně nejde. Hospicová péče vám splyne s osobním životem i s životem pacienta a jeho rodiny. My ale nejenom pláčeme a truchlíme, ale především se radujeme z každého dobře prožitého dne. Nikdy předtím jsem nepoznala tolik ryzích lidí, kteří dokázali žít svůj život v naprosté pravdě, protože věděli, že jejich čas je ohraničený. Oni si na nic nehrají a přijímají nás s nefalšovanou láskou. Navazujeme hluboká přátelství a já se netajím tím, že na konci života s nimi i pláčeme. Jsou lidé, které máte tak rádi, a pak sami potřebujete chvíli, kdy truchlíte" vypráví.

Relaxuje v přírodě, miluje sporty všeho druhu od plavání, lyžování, chůze. Zároveň ráda poslouchá hudbu a k ní patří i dobrá sklenička vína.

„Především upřednostňuji dobré vztahy se svými blízkými, manželem, dětmi. Harmonie domova mi dává pocit bezpečí a pomáhá mi v mé profesi, a pak také víra," svěřuje se.

Na otázku, zda ji nominace do soutěže Žena Jičínska překvapila, odpovídá:

„Netoužím mít publicitu, která vyvolává mnoho rovin, i závist. Pak jsem si ale uvědomila, že touto nominací můžu medializovat hospicovou péči."

Vítězství na webu ji potěšilo i z důvodu, že jí hlasy poslali lidé z celé republiky. „I když si myslím, že naše služba je ve společnosti stálé málo chápána, tak jsem si na základě hlasování uvědomila, že se o Duze ví na mnoha místech ČR. Nacházím lidi, kteří mají srdce pro hospicovou péči, a to mě velmi těší. Všem lidem moc děkuji hlavně za naše umírající pacienty. To není cena pro mě, ale je to především ocenění celého hospicového týmu a rodin, které tuto službu vyhledávají."

K samotné soutěži dodává. „Pokračujte, můžete tím pomoci nějaké další skupině, organizaci i jednotlivci, který nějakým dobrým způsobem vybočuje z řady. Je to skvělé."

Autor: Iva Kovářová