Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Po nášupu hudby a tance nastoupí zedníci Neděle 25. února 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Po nášupu hudby a tance nastoupí zedníci

 Posledním festivalem hořického Domu kultury Koruna, který se tradičně koná před prázdninami, jsou Hořické hudební slavnosti.

Jejich cílem je prezentovat především regionální muzikanty a zpěváky, jimž je hudba ušlechtilým koníčkem, ale jejich výkony jsou mnohdy srovnatelné s těmi profesionálními.

„Hudební slavnosti obvykle zahajuje zajímavý host a ani letošní rok nebyl výjimkou, v sále radnice vystoupila Chantal Poullain se svým šansonovým projektem za doprovodu kapely Štěpána Markoviče, vynikajícího jazzového hudebníka a saxofonisty," říká k úvodnímu koncertu ředitel DKK Tibor Gál.

V průběhu měsíce se posluchači mohou těšit na různorodá vystoupení souborů z Hořic a okolí. Ženský flétnový soubor Pifferaios z Lázní Bělohradu, který spolupracuje se zpěváky z Toni dei siignori, vystoupí již 25. května v synagoze. Tamtéž svým umem potěší návštěvníky 3. června pěvecký sbor Bona Vita.

V chrámu Narození Panny Marie se v rámci Noci kostelů představí sbory Ratibor a Vesna spolu s žáky hudebního oddělení ZUŠ Hořice, a to v pátek 10. června.

Vítání slunovratu si vzal letos opět na starost orchestr Dalibor, který bude hrát 24. června na Gothardě u Riegrova obelisku.

Zcela výjimečné vystoupení čeká také Hořický komorní orchestr. Koncert, který se bude konat 16. června v sále radnice, bude totiž slavnostní. Orchestr si jím připomene 30. výročí své existence.

Do Hořických hudebních slavností jsou zařazena i vystoupení dechových, swingové a žákovské kapely, koncertů bude celkem šest, úvodní již poslední květnovou neděli, závěrečný pak koncem srpna, všechny ve Smetanových sadech. Zajímalo nás také, zda se bude v kulturním domě dít něco o prázdninách. „V červenci organizujeme letní taneční kurz, na podzim pak budeme mít taneční pro pokročilé," říká ředitel Gál. A proč nechodí na podzim do tanečních mladí?

„Rodiče si udělali vlastní anketu v hořických školách s jednoznačným výsledkem. Pětaosmdesát procent rodičů by preferovalo pro své děti podzimní kurz, kdežto mladí jsou stoprocentně pro letní termín. Je jim sice většinou velké vedro, chodí třikrát týdně, ale velkou výhodu vidí v tom, že se vše naučí za pouhý měsíc," dodává Tibor Gál.

V srpnu bude Koruna zavřená, bude se opravovat střecha budovy. Menší úpravy a opravy se provádějí průběžně. Nové budou toalety pro zdravotně znevýhodněné, do lóží byla pořízena nová křesla, také sedáky před lóžemi budou upraveny, dřevěné obložení vestibulu i patra čeká renovace.

Na podzim se pak rozběhnou cykly divadelního předplatného, Kruhu přátel hudby a v říjnu prvním koncertem zahájí svou činnost jazzový klub.

Autor: Jindra Váchová, zdroj: jicinsky.denik.cz