Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Na Okruhu Gustava Havla neukáznění řidiči ohrožují sebe i okolí Úterý 7. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Na Okruhu Gustava Havla neukáznění řidiči ohrožují sebe i okolí

Hořičtí radní bojují s neukázněnými řidiči a zatím marně hledají lék, jak je usměrnit.

Asi nejhorší situace je na Okruhu Gustava Havla, kde si motorkáři často chtějí zatáčky projet na vlastní kůži a rádi zkouší, co ze svých strojů dostanou. Tím ohrožují nejen sebe, ale i obyvatelé města. Proto se zastupitelé rozhodli zakročit a situaci řešit.

Proto byl na výpadovku do Miletína a Lázní Bělohradu v obou směrech ve dnech 26. července až 5. srpna zkušebně nainstalován stacionární radar. V provozu byl dvacet čtyři hodin denně a nasbíraná data odhalila poměrně vysoké číslo provinilých řidičů.

„Na těchto úsecích bylo po dobu deseti dnů umístěno zařízení pro sběr statistických dat. Jeho drobnou nevýhodou bylo, že nerozlišovalo, zda-li se jedná o automobily či motocykly. Každopádně jsme si díky radaru potvrdili to, co jsme už dávno věděli," líčí místostarosta Ivan Doležal.

Radar potvrdil, že řidiči na Okruhu Gustava Havla poměrně často zapomínají, že jsou stále ve městě a že i když se pohybují na závodišti, musí dodržovat stanovené předpisy.

„Data ukázala, že během deseti dní, kdy byl na úsecích radar umístěn, zde projelo téměř osmdesát tisíc motorových vozidel. Z toho přibližně třicet pět procent překročilo povolenou padesátku," představuje výsledky měření místostarosta Ivan Doležal a dodává, že se jedná o poměrně vysoké číslo, které ale zas až tak překvapivé není.

„O tom problému jsme věděli a snažili jsme se situaci několikrát řešit. Bohužel bezúspěšně. Radar by mohl být řešením. Teď je ale ještě brzo na závěry. Potřebujeme si hlavně ujasnit, k čemu nám průzkum posloužil a domluvit se na tom, jak se získanými informacemi naložíme," zamýšlí se Doležal a zároveň ujišťuje občany, že kroky k nápravě budou určitě podniknuty a město udělá vše pro to, aby na okruhu zajistilo větší bezpečnost.

„Samozřejmě, že uvažujeme nad stálým umístěním radaru, ale není to jen naší záležitostí. Musí proběhnout určitý schvalovací proces. Nedílnou součástí je i povolení od Policie ČR," seznamuje Doležal obyvatele Hořic s dalším postupem.

Výsledky měření mimo jiného ukazují i to, že zhruba 11,5% projelo okruh více než šedesátikilometrovou rychlostí. Poměrně znepokojivé je pak číslo 63, což je počet vozidel, která daný úsek projela v rozmezí sto až sto deset kilometrů v hodině. Ještě děsivější je fakt, že 47 řidičům tachometr ukázal více než sto deset kilometrů v hodině.

„Možná to takhle vypadá jako zanedbatelné číslo, ale zdání klame. Nesmíme to brát na lehkou váhu. Tito lidé neohrožují jen svůj život, ale také se zdraví místních," zdůrazňuje bezohlednost hazardérů místostarosta.

Autor: Pavla Franzkiová, zdroj: jicinsky.denik.cz