Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - O větší bezpečí se u hořického okruhu postarají zatím policisté Úterý 7. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
19.12.2016 - Redakce
O větší bezpečí se u hořického okruhu postarají zatím policisté

Trpělivost s hazardéry nyní došla i radnici, která už dlouho hledá řešení nepříznivé situace. Všechny pokusy o nápravu ale doposud selhaly.

„Už v minulosti jsme podnikli na základě stížností místních obyvatel několik kroků ke zlepšení situace. Probíhala například mediální kampaň, rozmístění billboardů a spolupracovali jsme i s městskou policií. To jsou ale všechno prostředky, jenž motorkáře omezují jen minimálně, a žádný z těchto kroků situaci nějak výrazně nezlepšil," uvedl na začátku podzimu starosta Aleš Svoboda a ujistil občany, že město bude v boji s neukázněnými řidiči i nadále pokračovat.

Jako jedna z variant se nabízela možnost na tento úsek umístit stacionární radar. Vedení Hořic tedy kontaktovalo firmu, která se zabývá měřením a dohodlo se s ní na zkušebním umístění radaru na problémový úsek. Ten zde byl nainstalován před konáním České Tourist Trophy, tedy motocyklových závodů, a data sbíral deset dní. Výsledky zas až tak překvapivé nebyly.

„Data ukázala, že během deseti dní, kdy byl na úsecích radar umístěn, zde projelo téměř osmdesát tisíc motorových vozidel. Z toho přibližně třicet pět procent překročilo povolenou padesátku," seznámil s výsledky na začátku září místostarosta Ivan Doležal.

Ještě na zářijovém veřejném zasedání zastupitelstva to vypadalo, že se stacionární radar stane od jara příštího roku postrachem řidičů na okruhu. Město se ale po domluvě s dopravní policií rozhodlo jeho instalaci o rok odložit.

„Rada města odsouhlasila a doporučila zastupitelstvu pronájem radaru s instalací v Maixnerově ulici. Následně jsem tedy jel do Jičína na odbor dopravy, kde jsem jednal s jeho šéfem Petrem Dejmkem. Ten mi přes hodinu vysvětloval, proč by bylo lepší od záměru ustoupit. Upozornil mě například na to, že jsem doposud nevyčerpali ostatní technické opatření jako například zúžení v daném úseku. Jako argument také uvedl, že měření rychlosti by měla provádět Policie ČR nikoliv městská policie," seznámil s výsledky jednání občany starosta Aleš Svoboda.

Nevýhodou měření úsekového radaru je také to, že zařízení změří rychlost a v případě jejího porušení pořídí foto. I tak ale pokuta nemusí směřovat za řidičem, ale nýbrž za provozovatelem vozidla.

„Šéfa dopravky Petra Dejmka jsem ještě pozval na jednání rady, kde jsme celou věc opět prodiskutovali. Po dlouhé debatě jsme došli k rozhodnutí, že umístění úsekového radaru odložíme o rok. Rovněž jsme se ale dohodli na rozšíření spolupráce s Policií ČR a posílení policejních hlídek na okruhu," ujišťuje obyvatele starosta.

Autor: Pavla Franzkiová, zdroj: jicinsky.denik.cz/zpravy