Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Nová Paka je nejlepším městem k podnikání, uspěly i Hořice a Jičín Sobota 28. ledna 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Nová Paka je nejlepším městem k podnikání, uspěly i Hořice a Jičín

Všechna tři největší města regionu se letos vměstnala do první pětice nejpřívětivějších míst pro podnikatele v Královéhradeckém kraji podle výsledků srovnávacího průzkumu Město pro byznys. Loňské prvenství znovu obhájila Nová Paka, na čtvrté příčce skončil Jičín, páté jsou Hořice. Stupně vítězů doplňují na druhém a třetím místě Dobruška a Nové Město nad Metují. Do srovnávacího průzkumu jsou zařazeny všechny obce s rozšířenou působností.

Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Nová Paka se v podnikatelském prostředí letos umístila na čtvrtém místě a vysloveně skvělých výsledků dosáhla v přístupu veřejné správy, kde je v Královéhradeckém kraji nejlepší. Hodnotitelé ocenili vysokou likviditu a podíl kapitálových výdajů radnice. Paka vítězí také podnikatelským obsahem na radničních webových stránkách. V podnikatelském prostředí město bodovalo především vysokým podílem podnikatelů a nejvyšším počtem studentů.

"Je to pro nás úspěch a závazek do budoucnosti. Musím poděkovat lidem v Nové Pace za jejich samostatnost, bez které by to v našem kraji prostě nešlo. Snažíme se podnikavým neházet klacky pod nohy, zaručovat všem stejné podmínky a férový přístup," uvedl k výsledkům novopacký starosta Josef Cogan.

Hořice bodovaly především v oblasti podnikatelského prostředí, kde skončily na druhém místě, a mají absolutně nejvyšší podíl podnikatelů ze všech posuzovaných měst v celém Královéhradeckém kraji. Jičín pak skončil na čtvrtém místě v podílu firem. V přírůstku obyvatel drží za loňský rok Hořice druhou příčku a Jičín čtvrtou. Jičín bodoval také v podílu kapitálových výdajů města, kde drží třetí příčku, na děleném druhém až čtvrtém místě skončil v podpoře podnikání na svém webu.

Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice letos již podesáté. Pořadí analytici vyhodnocují jak za jednotlivé kraje, tak za celou republiku. Nová Paka se tradičně řadí mezi nejlepší místa pro podnikání v Královéhradeckém kraji opakovaně, dvakrát skončila dokonce na zlatém stupínku i celorepublikově, a to v letech 2011 a 2014, v roce 2010 pak byla druhá, třetí příčku získala v roce 2015.

Pro pracovníky městských úřadů, podnikatele, ale i veřejnost sestavují pořadatelé výzkumu Město pro byznys žebříček nejlepších měst s největším podnikatelským potenciálem v republice. Do výzkumu jsou shrnuty relevantní informace a statistická data z různých oblastí, které mají vliv na vývoj podnikatelského prostředí. (zan)

Zdroj: www.jicinskozpravy.cz