Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Lišáci potřebují novou ložnici Úterý 7. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
27.8.2020 - www.horice.org
Lišáci potřebují novou ložnici

Se vzrůstajícím počtem dětí v Lišákově doupěti vzrostla i potřeba většího prostoru pro děti ke klidnému odpočinku po obědě. Společně můžeme dosáhnout finančních prostředků pro koupi maringotky, která bude sloužit jako útulná ložnička pro nejmenší.

Historie Lišákova doupěte
Lesní školka Lišákovo doupě poskytuje prostor pro vzdělávání dětí v přírodě již pátým rokem v soukromém ovocném sadu v Hořicích. Z komunitního mateřského klubu se stal lesní klub pro širokou veřejnost z Hořic a okolí. Před čtyřmi lety se nám podařil úspěšný projekt pro koupi mongolské jurty, která dodnes slouží jako zázemí pro děti při nepříznivém počasí. Nyní se stoupajícím zájmem o docházku do lesního klubu vzešla potřeba dalšího prostoru pro odpočinek mladších dětí po obědě.

Kam míříme?
Naším cílem je lesní mateřská školka, ve které děti tráví většinu dne venku, v přírodě, mají dostatek pohybu a prostor pro volnou hru. Pro děti chceme respektující a emočně bezpečné prostředí, ve kterém se všichni cítí dobře – podporujeme spolupráci namísto soutěže a srovnávání. Důležitý je pro nás individuální přístup. Dětem chceme být partnery a dobrými průvodci.

Co konkrétně potřebujeme?
V Lišákově doupěti pravidelně tráví čas v jedné skupině 15 dětí ve věku od 3 do 6 let. Potřeby předškoláků a mladších dětí se liší. Předškolní děti mají místo odpoledního odpočinku možnost předškolní přípravy u stolečků, zatímco mladší děti uléhají k odpočinku u pohádky nebo zpívání. Obě tyto aktivity nyní probíhají v jurtě, což není ani pro jednu skupinu optimální. Proto se pokoušíme získat finanční prostředky pro nový prostor, který by sloužil výhradně jako ložnice pro mladší děti. Takovým prostorem by ideálně byla maringotka, která by dotvářela nejenom prakticky, ale i esteticky kolorit zahrady. Uvnitř maringotky budou malé postýlky pro děti, kamna a knihovna s knihami plnými pohádek. Chceme, aby maringotka byla esteticky vkusná, ideálně obložená dřevem zvenku a zevnitř. Plánujeme oslovit firmy, které se stavbami maringotek přímo zabývají. Jsme si vědomi toho, že nám prostředky z crowdfoundingu nemusejí stačit, proto budeme dále oslovovat i větší firmy a pokusíme se čerpat dotace, abychom mohli vytvořit opravdu kouzelný prostor k sladkému spánku.

Kdo jsme?
Kačka, Monča, Zuzka a Petr. Čtveřice lidí, kteří milují přírodu a děti. Když se tahle láska spojila, vznikla lesní školka. Kačka je pedagožka, která lesní školku založila, je to vlastně její třetí dítě :). Učí také na malotřídní základní škole angličtinu a výtvarku. Monča je výživová terapeutka a sociální pedagožka. Našla se v pedagogické profesi jako ryba ve vodě. Děti milují její bezprostřednost a laskavost. Zuzka je aktuálně nejen pedagožkou v Lišákově doupěti, ale také sociální pracovnicí v denním stacionáři Klokan v Hořicích, kde pomáhá pečovat o klienty. Je také skvělou keramičkou. A Petr? Petr je chirurg na penzi, který miluje procházky lesem a dětský smích. Tvoříme téměř dokonalý team ;).

Jsme pedagogové, které spojuje myšlenka lesní mateřské školky. Chceme, aby rodiče v našem městě a okolí měli možnost dát své děti do lesní školky. Věříme, že děti ke svému dobrému tělesnému a duševnímu vývoji potřebují otevřenou láskyplnou náruč rodičů, vychovatelů, ale i samotné přírody, která nabízí nepřeberné možnosti – volnost pohybu, čerstvý vzduch, přímý kontakt s přírodními živly, prostor pro rozvoj kreativity… Proto chceme pokračovat v provozování lesní školky Lišákovo doupě v Hořicích.

Jak chceme dosáhnout cíle?
Finance na projekt ložnice pro děti v lesní školce, checeme získat kombinaci crowdfundingu (Hithit) a dotací, abychom dosáhli cílové částky, potřebné pro vytvoření opravdu kvalitního a esteticky hodnotného prostoru.

Zdroj: www.horice.org