Hořicko - Obce Hořicka - Hořice - Na hořické náměstí se vrátil normální provoz Pátek 27. ledna 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Na hořické náměstí se vrátil normální provoz

"Ne že by lidi celé léto nechodili, ale pokles byl znát. Nyní se zákazníci začínají vracet," nechala se slyšet prodavačka v jednom z podniků na západní straně náměstí.

Původně měla rekonstrukce začít už 12. července, z technických důvodů ale musela Údržba silnic Královéhradeckého kraje stavbu o týden odložit. V následujících měsících dělníci kompletně odstranili dlažební kostky na celé západní straně náměstí a začali s rekonstrukcí povrchu, který byl poznamenaný častým průjezdem aut.
"Je jasné, že dlažba má jen určitou životnost. Na silnici byly výtluky, které muselo město označit, uprostřed silnice byly vyjeté koleje. Rekonstrukce mě docela omezila, musela jsem parkovat mimo náměstí, ale už bylo načase," uvedla Jana P. Součástí projektu bylo mimo jiné také položení nových žulových obrubníků, obnova svislého i vodorovného dopravního značení a označení parkovacích míst.

Začalo se od spodní části náměstí. Pracovní postup v červenci popsal technicko-obchodní náměstek ÚS KHK Jiří Koutník: "Nejdříve bude skryta část dlažby a podkladu na úroveň vrstvy z kamenné pískovcové rovnaniny v oploceném staveništi. Zároveň budou odstraněny obruby a bude probíhat oprava uličních vpustí. Následovat bude výměna podkladních vrstev a nová dlažba," vysvětlil. Z technických důvodů byla nakonec stavba zahájena 19. července, skončila ale v termínu, tedy začátkem října.

Zvolené období
Město vybralo pro rekonstrukci schválně období letních prázdnin. Objízdné trasy byly totiž naplánované ulicemi, kde stojí školy. Odklon frekventované dopravy samozřejmě poznamenal bezpečnost úseků.
"Kvůli stavebním pracím je doprava odkloněna přes Hálkovou a Jablonského ulici. V době letních prázdnin tak bude nejméně ohrožena bezpečnost dětí docházejících do ZŠ Na Habru," vysvětlil starosta Hořic Aleš Svoboda. "Dokončením rekonstrukce se samozřejmě obyvatelům této části Hořic velmi ulevilo," doplnil mluvčí města Pavel Bičiště.

Ve východní části náměstí byl provoz zachován, částečně ale bylo omezeno parkování. Výjimku dostali ti, kteří potřebovali na náměstí zastavit na kratší dobu než 60 minut, a zásobování. Z důvodu docházkové délky stavby 250 metrů nevedly přes staveniště lávky.

Slavnosti na staveništi
Stavba v letních měsících nicméně částečně poznamenala tradiční akce, které se na náměstí pořádají. Například oblíbené Slavnosti hořických trubiček na začátku září podle některých návštěvníků staveniště hyzdilo. "Taková hezká akce a musí se konat na rozkopaném náměstí," posteskla si na akci Tereza B. Radost neměli ani povozovatelé některých podniků. Kvůli oplocenému staveništi byli totiž odříznutí od prostřední části náměstí, zaznamenali tedy nižší tržby, než při minulých ročnících.

O to větší radost mají všichni zúčastnění z toho, že se silnice na náměstí 14. října otevřela. "Mám pocit, že se na náměstí vrátil život. Hodně lidí tudy projíždí cestou z práce, tak se staví na nákup. Navíc jak zmizelo kovové oplocení, hned máme zase krásné náměstí," pochválila stavbu Jana P.


Rekonstrukci silnice třetí třídy hradila ÚS KHK ze Státního fondu dopravní infrastruktury - financováním rekonstrukce a modernizace silnic II. a III. třídy. Celkem vyšla stavba na 13,3 milionu korun včetně DPH a provedla ji firma EUROVIA CS z Prahy.