Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - V Nové Pace postaví novou výrobní halu Úterý 7. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
10.5.2008 - www.jicinsky.net
V Nové Pace postaví novou výrobní halu

Lohmann & Rauscher po rozsáhlém požáru postaví novou výrobní halu

Výstavbu nové budovy za desítky milionů korun plánuje společnost Lohmann & Rauscher, jejíž výrobní halu v Nové Pace loni v říjnu zničil rozsáhlý požár. Z původního objektu tehdy zůstaly jen obvodové zdi a celková škoda přesáhla 210 milionů korun. O příčinách požáru je možné zatím pouze spekulovat, neboť jsou stále předmětem šetření.

„Minulý měsíc byl dokončen úklid celého prostoru, včetně demolice zbytku obvodových zdí, jejichž zbourání doporučil tým statiků. Zůstala tak pouze základová deska. Na místě vyhořelé haly jsme se rozhodli postavit zcela novou budovu,“ řekl prokurista firmy Miloš Dušánek.

Společnost Lohmann & Rauscher, která má asi tři sta zaměstnanců, si od začátku letošního února pronajala od Velvety halu ve Staré Pace, do které pořizuje nové stroje, a připravuje tak plné spuštění výroby v náhradních prostorách, kde by mohla zůstat i na trvalo. V minulých dnech však padlo konečné rozhodnutí, podle kterého firma ve Staré Pace prostory kupovat nebude, ale postaví si vlastní halu. Ta do roku 2010 nahradí objekt zničený při požáru.

„Skutečně jsme zvažovali dvě varianty, jestli fabriku ve Staré Pace koupíme a výrobu už nikam dál stěhovat nebudeme, nebo jestli tam zůstaneme pouze do doby, než si postavíme moderní halu v Nové Pace, tedy nejpozději do roku 2010. Nakonec padlo rozhodnutí, že prostory ve Staré Pace kupovat nebudeme,“ potvrdil Dušánek.

Nově pořizované strojní vybavení je díky moderním technologiím rozměrově menší, takže firma nebude mít problém novou halu vybudovat s menšími rozměry. "Nebudeme potřebovat ani takový prostor, jaký nám v Nové Pace shořel, vystačíme si s menší zástavbou s možností dalšího rozšíření do budoucna," řekl Dušánek.

V současné době je už stavba ve fázi příprav, jako první byl proveden geologický průzkum a nyní se připravuje smlouva s projektantem a také podklady pro vyhlášení soutěže na samotnou stavbu. „Nejpozději do prvního pololetí roku 2010 bychom chtěli novou halu otevřít a přestěhovat do ní technologii, která je umístěna ve Staré Pace,“ zdůraznil prokurista firmy.

Požárem dočasně omezené výrobní kapacity chce společnost plně nahradit do letošního července. Dosavadní škody na majetku a ztráty způsobené výpadkem výroby se prý počítají na stovky milionů korun, chystaná investice pak na desítky až stovky milionů.

Lohmann & Rauscher se zabývá výrobou medicínských a hygienických výrobků, v Nové Pace se specializuje především na medicínské produkty, například obinadla. (jn)