Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - V Nové Pace se krize nebojí Pondělí 6. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
12.2.2009 - MFDnes 11.2.2009
V Nové Pace se krize nebojí

Radnice v Nové Pace si ze sílící ekonomické krize nic nedělá a pokračuje v přípravách nových rozvojových ploch pro bydlení i podnikání. Město si letos dokonce chce půjčit třicet milionů korun na výkup dalších pozemků v nově připravované obytné čtvrti Na Slovanech i v průmyslové zóně Vlkov.

„Do obou lokalit investujeme už delší dobu. Jejich příprava patří mezi naše priority a předpokládáme, že zájemce o pozemky pro bydlení i podnikání najdeme. Nemůžeme se nechat ovlivnit jen současnou krizí, musíme se dívat do budoucna,“ míní packý starosta Josef Cogan.

Nová čtvrť Slovany-západ přibližně s tisícem obyvatel má vyrůst na severozápadním okraji Paky mezi Kumburskou ulicí a železniční tratí. Ze studie, kterou si nechala radnice zpracovat, vyplývá, že se celá oblast postupně zaplní 314 byty v rodinných domcích, dvojdomcích a bytovkách. Nová čtvrť obyvatelům poskytne i nezbytné služby a oddechové zóny -nové ulice časem doplní hřiště, park a objekty občanské vybavenosti.

Město má vykoupenu nebo smluvně zajištěnu přes polovinu vyhlédnuté šestnáctihektarové plochy. Zbytek zatím čeká na dořešení církevních restitucí. Proto radnice počítá s tím, že nejdříve připraví první polovinu parcel a než se zastavějí, podaří se jí získat zbytek. „V první etapě je reálné vystavět 70 až 80 rodinných domů a 5 až 8 bytovek,“ upřesnil starosta.

Sedmihektarová průmyslová zóna Vlkov leží vlevo od hlavní silnice do Krkonoš mezi Kumburským Újezdem a Novou Pakou. Město má na pozemky s majiteli uzavřeny předběžné smlouvy s garantovanou cenou a letos chce začít s jejich výkupem. „O pozemky v průmyslové zóně je zájem a i při pesimistické variantě lze předpokládat, že poslední prodáme Nemůžeme se nechat ovlivnit jen současnou krizí, musíme se dívat do budoucna. Do té doby by se městu měly vložené náklady vrátit,“ řekl Cogan.

Protože město velikosti Nové Paky si podle něj nedokáže desítky milionů na výkup pozemků našetřit z běžného rozpočtu, chce si radnice pro urychlení obou akcí letos půjčit 30 milionů korun. „Peníze z úvěru využijeme především na výkup pozemků. Projektovou přípravu i první fázi přípravných prací budeme platit z rozpočtu města,“ sdělil starosta. Přibližně 12 milionů korun z úvěru půjde na Slovany a zbývajících 18 milionů na průmyslovou zónu Vlkov. Radnice předpokládá, že nejdříve bude splácet pouze úroky a později bude dluh snižovat z peněz získaných za prodané pozemky „Zatím jsme ve fázi příprav. Zastupitelé nás pověřili, abychom přijetí třicetimilionového úvěru prověřili a předjednali. Zjistíme si podmínky bank a definitivní rozhodnutí padne na zasedání městského zastupitelstva v únoru nebo v dubnu,“ řekl Cogan.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - východní Čechy (hradec králové)