Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - Novopacká radnice chystá omezení pro stavebníky Pondělí 6. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Novopacká radnice chystá omezení pro stavebníky

Stavebníci, kteří mají zájem stavět v plánované čtvrti Slovany-západ, budou muset respektovat řadu pravidel a omezení. Pačtí zastupitelé v minulých dnech schválili návrh, který počítá s vyhotovením takzvaných regulativů. Ty upřesní, za jakých podmínek budou rodinné a bytové domy na severozápadním okraji Nové Paky vyrůstat.

„Plochy pro bydlení v lokalitě Slovany-západ připravujeme už delší dobu a nyní jsme dospěli do fáze studie. Svým rozsahem půjde o novou městskou čtvrť, proto bychom chtěli, aby tam nová výstavba probíhala podle pravidel a měla svůj řád. V konečném důsledku to bude přínosem především pro samotné obyvatele,“ říká novopacký starosta Josef Cogan.

Nové sídliště v oblasti mezi železniční tratí a silnicí na Brdo se v první etapě zaplní asi sedmi desítkami rodinných domků a pěti bytovým domy. Pro tyto účely připravuje město lokalitu, která se rozkládá na ploše více než devíti hektarů.

„Výbor pro rozvoj dal jasně najevo, že je připraven spolu s architektem převzít zodpovědnost za budoucí vzhled tohoto území, proto byl pověřen, aby koordinoval vypracování regulativů na projekt obytné čtvrti. Ve výboru působí natolik zkušení lidé, že by to neměl být problém,“ je přesvědčen starosta.

Přesto už dopředu tuší, že snahy radnice řešit urbanistickou koncepci do určitých podrobností mohou u některých investorů vzbudit přinejmenším rozpaky nebo nevoli.

„Určitě to nebude procházka růžovým sadem, protože řada potenciálních stavebníků má nepochybně svoje vlastní představy. Proto by měli v dostatečném předstihu vědět, jaké jsou mantinely, to znamená - co přesně a v kterém místě je reálné," zdůraznil. "A pokud to nebude někomu vyhovovat, pak musí hledat jinou lokalitu,“ dodal starosta.

Vedení města obhajuje stanovení pravidel pro výstavbu negativní zkušeností z jiných měst, kde nedostatečně regulovaná výstavba domů může mít vliv na vzhled území i na kvalitu života tamních obyvatel. V Nové Pace budou mít lidé možnost vybrat si pozemek podle velikosti požadované parcely, jednotlivé stavby však budou typizované podle návrhů architekta. Stavebníci by tak měli respektovat celkový styl zástavby.

Starosta odhaduje, že první část lokality Slovany-západ by se mohla zcela zaplnit v průběhu tří až osmi let. Kromě nového bydlení tam vzniknou také objekty občanské vybavenosti, park a oddechové zóny, včetně hřišť. K naplnění tohoto záměru, především na výkup dalších pozemků, si město letos od banky půjčí několik milionů korun. (jn)