Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - Obchvat Nové Paky se začne stavět nejdříve v roce 2012. Pondělí 6. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
27.2.2010 - www.jicinsko.cz
Obchvat Nové Paky se začne stavět nejdříve v roce 2012.

Pačtí radní stále doufají, že krize neodsune už tak opožděnou výstavbu obchvatu, který má odlehčit dopravně přetíženému centru podkrkonošského města. Podle starosty zůstává zatím poměrně vysoká pravděpodobnost, že se letos podaří dokončit projektovou dokumentaci a příští rok vydat stavební povolení.

„Rozhodli jsme se, že Ředitelství silnic a dálnic požádáme o vizualizaci plánovaného obchvatu, kterou umístíme na městských internetových stránkách, abychom s budoucí podobou silnice mohli lépe seznámit veřejnost,“ říká starosta Josef Cogan, který se v minulých dnech zúčastnil zasedání výrobního výboru pro výstavbu obchvatu, který bude financovat právě Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Už teď je jisté, že původní harmonogram z přelomu století se podaří těžko naplnit, podle starosty je však důležité, že přípravy stále pokračují. „Do konce roku by měl být hotový projekt pro stavební povolení a příští rok by mohla být dokončena veškerá správní řízení v této věci. To znamená, že podle nejoptimističtějšího scénáře by samotná stavba mohla být zahájena nejdříve v roce 2012,“ konstatuje Cogan.

Plány silničářů však mohou pozdržet nejen chybějící peníze ve státní pokladně, ale i případné problémy spojené s výkupy pozemků pod trasou budoucí komunikace v délce téměř osmi a půl kilometru. Pozemky se přitom budou vykupovat za tržní cenu.

„Podmínkou pro vydání stavebního povolení je vyřešení vlastnických vztahů, to znamená, že musí být vyřešena práva k pozemkům. Může to proběhnout v klidu, ale také se mohou objevit třecí plochy. Dopředu je těžké něco předvídat. Doufáme ale, že všechno proběhne bez problému a že se státu v relativně krátkém čase podaří pozemky vykoupit. Výstavba obchvatu sice nespadá do kompetence města, ale kvůli jeho mimořádnému významu pro Novou Paku jsme připraveni s ŘSD spolupracovat při řešení konkrétních problémů,“ zdůraznil starosta.

Dopravní zátěž města, které leží na hlavním a frekventovaném tahu mezi Prahou a Krkonošemi, může zmírnit pouze výstavba obchvatu. „Žádná alternativa k obchvatu neexistuje. Jediné, co jsme mohli udělat, jsou dílčí dopravní změny ve městě, k nimž došlo loni. Hodně nám pomohly i nové kruhové objezdy, které zlepšily situaci nejen z hlediska bezpečnosti, ale hlavně plynulosti provozu při nájezdu vozidel na hlavní tah. Víc toho teď udělat nemůžeme,“ podotýká Josef Cogan.

Cena obchvatu, na kterém vyroste osmnáct mostů, jedna mimoúrovňová křižovatka a čtrnáct protihlukových stěn, vychází podle původního odhadu asi na 1,4 miliardy korun. Při současných cenách však mohou být náklady podstatně vyšší. (jn)