Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - V Nové Pace vylepší místní skiareál Máchovku Pondělí 6. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
24.1.2011 - www.mfdnes.cz
V Nové Pace vylepší místní skiareál Máchovku

Talířový vlek v lyžařském areálu Máchovka v Nové Pace po letošní zimní sezoně rozeberou technici a přes léto ho nahradí výkonnější kotvou. Packý Bruslařský klub tím zahájí modernizaci svého skiareálu, jejíž konečný rozsah je však v této chvíli ještě velkou neznámou. „Jestli se nám podaří naplnit celý zamýšlený projekt, ukáže až čas. Jisté je, že letos s modernizací Máchovky začneme,“ uvedl šéf Bruslařského klubu Bohumil Šmika.
Projekt, na který pačtí bruslaři získali evropskou dotaci, počítá s vykácením části lesa a prodloužením sjezdovky o 200 metrů. Tím by nad místním zimním stadionem vznikl půlkilometrový svah s tratěmi pro sjezdaře i snowboardisty.

K vyšší kvalitě skiareálu má přispět i moderní zasněžovací systém a nové osvětlení. A plány bruslařů počítají také s dětským skiparkem s lanovým vlekem pro nejmenší lyžaře.
„Celý projekt je spočítaný na necelých dvacet milionů korun. My ale doufáme, že vysoutěžená cena i vzhledem k situaci na trhu stavebních prací bude nižší,“ řekl Šmika. Bruslaři už mají na stole smlouvu na evropskou dotaci, která jim pokryje 60 procent celkových nákladů. Zatím si však marně lámou hlavu nad tím, z čeho doplatí zbytek. Město jim totiž na povinnou finanční spoluúčast poskytlo jen dva miliony korun, což na všechny zamýšlené novinky zdaleka nestačí.
„Patřím k zastupitelům, kteří byli i proti těm schváleným dvěma milionům. A proti uvolňování městských peněz na modernizaci Máchovky budu hlasovat vždy, protože to nepovažuji za efektivní investici. Přínos pro město v tomto případě nebude nikdy odpovídat vloženým prostředkům,“ uvedl packý starosta Rudolf Cogan, kterému vadí i plánované kácení lesa kvůli prodloužení sjezdovky.

„Ale rozhodnutí většiny zastupitelů plně respektuji. A pokud většina zastupitelů v budoucnu řekne, že dáme na rozvoj Máchovky další peníze, tak se tomu samozřejmě opět podřídím,“ dodal starosta.
„Financování letošní první etapy modernizace, která zahrnuje rozebrání současného vleku, zemní práce a pořízení a instalaci kotvy, máme zajištěné. Pokusíme se co nejvíc snížit náklady třeba i využitím repasovaných technologií, zvážíme přijetí úvěru a uvidíme, kolik peněz dáme dohromady na další etapu v příštím roce,“ řekl Šmika.

Pokud bruslaři peníze na doplacení dalších novinek neseženou, budou muset část dotace vrátit. „Ale byla by to škoda. Máchovka je jediné packé sportoviště, které není městem dotované, a podmínky pro jeho provoz jsou slušné. Vždyť každou zimu se u nás lyžuje podobný počet dnů jako třeba ve skiareálu v Herlíkovicích u Vrchlabí,“ uvedl Šmika.


Ivan Truhlička
Regionální mutace| Mladá fronta DNES - východní Čechy (hradec králové)