Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - Pozemek skautům Nová Paka nedá Sobota 24. února 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
19.4.2011 - www.jicinsko.cz
Pozemek skautům Nová Paka nedá

Místní Junák ztratil šanci, že by mohl bezplatně nebo za symbolickou cenu získat pozemek vedle skautské klubovny ve Svatojánské ulici. Pačtí zastupitelé většinou čtrnácti hlasů takový záměr odmítli. Podle místostarosty Stanislava Albrechta je ale reálné, aby skauti požádali o dlouhodobou výpůjčku, která by jim zajistila právo pozemek využívat k jejich činnosti.

„Skauti chtějí pozemek získat do svého vlastnictví, na což samozřejmě mají právo, ale v tuto chvíli není v zastupitelstvu politická vůle jej darovat,“ říká Albrecht. Město však zároveň podle něj přichází s alternativou dlouhodobé výpůjčky s věcným břemenem na činnost, která by organizaci umožnila bez obav pozemek využívat ve prospěch svých spolkových aktivit.

Návrh s největší pravděpodobností akceptuje i novopacký Junák, jehož členové chtějí ale nejprve projednat případné podmínky a možnosti takového řešení.

„Zastupitelé rozhodli, že záměr převodu pozemku na Junák nevyhlásí, takže nám v tuto chvíli asi nic jiného nezbývá,“ reaguje na dotaz NN Martin Vitvar z místní organizace. „Vzhledem k tomu, že pozemek coby hřiště pro naši činnost potřebujeme, jednání o výpůjčce v nejbližší době zahájíme,“ dodal zástupce packého Junáka.

Pro skauty přesto zůstává jako přijatelnější varianta, podle které chtěli pozemek získat do vlastnictví, což by jim prý zaručilo jeho bezproblémové využití i v budoucnu. „Naše organizace má v Pace devadesátiletou tradici, nám nejde o vlastnictví jako takové, ale o stabilitu, protože dnes nikdo neví, co se stane za několik let, zda i příští zastupitelé k nám budou nadále vstřícní. Nemáme jistotu, protože pozemek může změnit majitele,“ obává se Vitvar. „My nepotřebujeme drahá hřiště, ale kus obyčejné louky, aby děti měly možnost se proběhnout.“

Albrecht doufá, že ani odmítnutí žádosti skautů neovlivní další vztahy mezi radnicí a Junákem do budoucna. „Město si váží činnosti skautů, jejich působení v Nové Pace vítá a podporuje. Bylo by nepříjemné a velkým nedorozuměním, aby si jednání o pozemku v centru města kdokoliv vykládal jako spor město versus Junák. Tak to opravdu není, v tomto případě jde čistě o diskuzi o vlastnictví majetku, což by nemělo mít vliv na další vztahy. Město nemá nic proti Junáku,“ konstatuje místostarosta.


(jn)