Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - O prázdninách stavěli zdarma školu v Nové pace Pondělí 6. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
O prázdninách stavěli zdarma školu v Nové pace

Desítky mladých lidí téměř týden v začátku srpna pracovaly zcela zadarmo na proměně areálu bývalé keramičky v moderní školské a volnočasové centrum.
Účastníci přijeli z různých východočeských měst včetně osmičlenné skupiny vedoucích a návštěvníků rychnovského Centra 5KA.

Téměř třicet mladých a třináct vedoucích z různých měst a volnočasových klubů spojilo své síly a dle slov vedoucího projektu ZŠ Brána, Bohdana Čančíka: „…svou prací na škole už ušetřili mladí statisíce.“ Mladí několik dní dopoledne i odpoledne bourali stěny, odvezli kubíky sutě nebo asistovali při rozkládání komína keramičky. Vše za použití ochranných pomůcek a dohledu zkušených stavařů a svých vedoucích. Večery věnovali společným hrám, hudbě, čajovně nebo povídání o životě. Akce proběhla ve sborovém domě Sboru Jednoty bratrské v Nové Pace, kde mládež přespávala, jedla i trávila volný čas mezi prací. Mladí lidé se dokonce zúčastnili nedělních bohoslužeb, kde sehráli tři scénky ilustrující moderně pojaté kázání z Bible.

„Service Project je osvědčená akce, kterou organizujeme už poněkolikáté. V překladu to znamená projekt služby (pro druhé, pro místní komunitu). Na rozdíl od jiných rekreačně-výchovných pobytů má jeden obrovský plus: mladí lidé získávají kladný vztah k práci a zažijí, že pomoc druhým je něco, co stojí za námahu. Mnoho výjezdů je spíš konzumně laděných – připravit pro děti další várku zábavy, kterou jsou bombardovány celý rok. My jdeme tak trochu proti proudu – a mladým se to líbí!“ vysvětlil důvod uspořádání Service Projectu vedoucí rychnovského Centra 5KA Mgr. Martin Vlasák. Jeden z rychnovských účastníků vysvětlil, proč přijel na Service Project: „Chci pomoct něčemu dobrému. Pracovat s kámoši a taky si užít srandu.“

Investorem projektu „Brána, regenerace brownfieldu na školní centrum“ je právě hostující Sbor Jednoty bratrské v Nové Pace, který již několik let provozuje ZŠ Brána v prostorách svého několikapatrového sborového domu. Ten byl však rozrůstající se škole stále těsnější a tak po dlouhém hledání vhodného objektu zvítězila bývalá budova keramičky z 19. století. Tak se rozjela dlouhá cesta vyřizování stavebních povolení, brigád a shánění partnerů. Možnost podpory je otevřená všem a více informací lze nalézt na internetové adrese zsbrana.webnode.cz .


Martin Vlasák