Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - Nová Paka prodala kino. Zastupitelé schválili prodej za symbolickou korunu Sobota 24. února 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Nová Paka prodala kino. Zastupitelé schválili prodej za symbolickou korunu

Nová Paka prodala kino. Zastupitelé schválili prodej za symbolickou korunu
Kino v Nové Pace už nepatří městu. Zdejší zastupitelé v pondělí schválili prodej budovy i s vybavením za symbolickou korunu místnímu podnikateli Davidu Horáčkovi, který přímo naproti biografu provozuje restauraci a penzion Novopacké sklepy. Nový majitel získal objekt s podmínkou, že minimálně po dobu příštích pěti let zachová jeho stávající využití s tím, že ročně musí odehrát alespoň pětadevadesát filmových představení.

„Myslím, že privatizace kina dopadla dobře. Pan Horáček přímo naproti kinu vlastní restauraci, kde už několik let pořádá pravidelně spoustu kulturních akcí. Zastupitelé souhlasili, že mu kino přenecháme zdarma s tím, že ho v příštích letech bude dál provozovat s minimálním počtem pětadevadesáti představení ročně,“ sdělil packý starosta Rudolf Cogan.

David Horáček byl přitom jediným zájemcem, který se do výběrového řízení přihlásil. „Kino prodáváme za jednu korunu s podmínkou, že jeho provoz v příštích pěti letech majitel zachová, ale zároveň nebude od města požadovat žádný příspěvek. Město přitom na chod kina doplácelo asi čtyři sta padesát tisíc korun ročně. Vzhledem k tomu, že nový vlastník musí kino udržet v chodu, tak vlastně bude hodnotu budovy postupně umořovat,“ konstatuje místostarosta Josef Hendrych.

Odhadní cena kina podle něj vychází na necelé dva miliony korun. A pokud by David Horáček podmínky smlouvy nedodržel, musel by městu zaplatit penále, které vychází na dvojnásobek této ceny. „V případě, že pan Horáček bude do biografu investovat a z těchto důvodů pak některý rok nebude schopen odehrát minimální počet filmových představení, pětileté období činnosti kina se prodlouží o jeden, případně o dva roky. První vyúčtování se uskuteční po pěti letech,“ upřesnil Hendrych.

Nový majitel tvrdí, že jedním z hlavních důvodů, proč se do privatizace kina přihlásil, byla snaha zachovat dosavadní způsob využití biografu. „Je to asi jediná možnost, jak si mohu zajistit, aby naproti podniku, který tady už několik let provozuji, nevzniklo nějaké obtěžující nebo nevhodné zařízení. Pokud by objekt koupil někdo jiný, pak bych tuto možnost ztratil. Chtěl bych, aby kino dál fungovalo a sloužilo jako kulturní stánek pro veřejnost. V přilehlé restauraci pořádám kulturní akce, takže se nabízí příležitost obě aktivity propojit. Kino by mohlo sloužit nejen k promítání filmů, ale například i pro pořádání koncertů,“ líčí Horáček.

Romana Martincová, ředitelka městského kulturního střediska, které kino dosud spravovalo, připouští jisté zklamání z rozhodnutí o prodeji. „Loni v prosinci nás zastupitelé příjemně překvapili, když schválili šest set tisíc korun na modernizaci kina, na pořízení projektoru, abychom mohli promítat filmy na DVD nosičích. Patrně to bylo svázáno s ohlášeným česko-polským filmovým projektem, který probíhal minulý týden. Byl to jistý příslib, že kino bude fungovat do plánované přestavby kulturního střediska, kde se počítá i s promítacím sálem. Snad jsme se tedy filmovým projektem z minulého týdne důstojně rozloučili,“ říká Martincová.

Místostarosta Stanislav Albrecht považuje prodej kina za dohodnutých podmínek za optimální řešení. "Měli jsme více možností, jak s biografem naložit. Díky tomu, že kupující nemusí vynaložit peníze na pořízení nemovitosti, se nám podařilo nalákat zájemce, který si kino převezme. Město tak okamžitě ušetří kolem 450 tisíc korun, které by jinak muselo ročně hradit jako ztrátu," sdělil Albrecht. Připustil, že ušetřené peníze město použije na podporu kultury v Nové Pace. (jn)