Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - Hodiny na staré packé radnici začnou ukazovat správný čas Pondělí 6. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hodiny na staré packé radnici začnou ukazovat správný čas

Věžní hodiny na Masarykově náměstí začnou opět ukazovat správný čas. S jejich obnovou se počítá letos během rekonstrukce budovy bývalé radnice na Masarykově náměstí. Vícekrát odkládanou investici v centu Nové Paky plánuje město na jarní měsíce.

"Bývalou radnici na Masarykově náměstí chceme letos zrekonstruovat, akce je zařazena do rozpočtu a spolu s modernizací veřejných toalet v dolní části náměstí přijde zhruba na čtyři miliony korun," říká packý místostarosta Pavel Bouchner. "Budovu jsme chtěli dát do pořádku už vloni, ale bohužel do výběrového řízení se přihlásila jen jediná firma, soutěž jsme proto museli zrušit," vysvětluje.

Budova někdejší radnice by měla získat novou tvář do začátku letní turistické sezony, kromě zprovoznění hodinového stroje dojde na obnovu ploché střechy a obložení fasády keramickým obkladem. Budově by se tak měl i s výměnou oken navrátit původní funkcionalistický vzhled z poloviny třicátých let minulého století.

Další navrhované změny v prostoru Masarykova náměstí nejsou prý aktuální, odsouvá se tak například zvažovaná úprava parkování nebo instalace kontroverzních dřevěných kůlů kolem kašny. "Prostorem Masarykova náměstí se bude nejspíš znovu podrobně zabývat až nové zastupitelstvo. Můj názor je, že bychom si měli ujasnit, co konkrétně s centrem uděláme, proto bych doporučil, aby město vyhlásilo velkou architektonickou soutěž," míní starosta Rudolf Cogan. "Jsem rád, že se opraví objekt bývalé radnice a také veřejné toalety. Právě stav veřejných záchodů a také městského kulturního střediska je nejhorší ze všech městských zařízení. Ostatní je už většinou v pořádku," řekl Cogan.

Nyní se snaží prosadit záměr, aby Nová Paka na Masarykově náměstí získala do vlastnictví opuštěný školní objekt nedaleko kostela. "Jednáme s vedením kraje o směně nebo o odkoupení bývalé školy, která je vzhledem k poloze a velikosti strategickou budovou dolní části náměstí. Ideální by bylo tento prostor znovu oživit," tvrdí Cogan.

Podle starosty by město mohlo bývalou školní budovu předělat například na nové kancelářské prostory a poté je pronajímat. "Variant využití je několik, ale nejhorší možností je, aby objekt zůstával prázdný. Zakonzervovat mrtvý prostor je tou nejhorší možnou variantou," prohlásil Cogan. (jn)