Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - Novou Paku čeká další svízel v dopravě Neděle 24. září 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Novou Paku čeká další svízel v dopravě

Město čeká další dopravní omezení. Třicátého září má být zahájena oprava železničního přejezdu u zastávky (Nová Paka město). Úsek bude po tři dny uzavřen dopravě. Řidiči se tak dostávají do kleští.

Už nyní je kvůli rekonstrukci komunikace I/16 problematická doprava v centru. Nejen Pačáci, ale většina řidičů objíždí opravovanou trasu kolem kapličky, přes Dukelské a Masarykovo náměstí. Zejména o víkendu se tudy valily šňůry aut, které sem pravděpodobně poslala navigace.

Přitom od 1. září měl být zprovozněn úsek ulicí U Stadionu přes Jírovy sady, čímž by se zjevně ulevilo samotnému středu a lidé by se bezproblémově dostali do lokality za Jírovými sady směrem k reálce a Brdu.

Bohužel, do dnešního dne není akce dotažena a komunikace je stále bez nového povrchu a uzavřena.

Ke všemu bude nyní na tři dny blokován průjezd Tyršovou a části Kumburské ulice, tedy v místě železniční zastávky. Řidič tak budou zablokováni v centru. Do oblasti za trať se dostanou pouze od Brda nebo Šlejharovou ulicí.

„O opravě trati jsme věděli, počítali jsme ale s tím, že dodavatel zakázky v Jírových sadech splní termín, což se nestalo. Zkoušeli jsme jednat i s drahami, ty však nechtějí o posunu opravy ani slyšet, mají už nasmlouvánu náhradní autobusovou dopravu," popisuje svízelnou situaci místostarosta Pavel Bouchner.

Jako zoufalou vidí současnou dopravu ve městě i šéf policie Jan Kordík.
„Jde to mimo nás. Tady se musí domluvit kraj s městem, což asi nefunguje," upozorňuje. Především není spokojen s průběhem renovace silnice první třídy, která měla mít nový povrch už během prázdnin. „Práce začaly později, navíc doprava je řízena převážně semafory, což ji zpomaluje. Nefunguje to tu ani o víkendech," postěžoval si Kordík. „Lidé k nám neustále volají, rozčilují se a stěžují si na štosování aut. Chtějí, abychom řídili provoz na kruhových křižovatkách, což je nereálné," vysvětluje.

Na stavebním odboru města jsme se dozvěděli, že Pačtí opravdu požádali kvůli komplikacím v Jírových sadech dráhy o posunutí termínu opravy, nebylo jim ovšem vyhověno. Schválení stavby má na starosti silniční správní úřad. Ten v současné době údajně čeká na vyjádření Dopravního inspektorátu v Jičíně. Rozhodnutí bude známo v pondělí. Přesto se na devadesát procent počítá s tím, že akce přejezd vypukne koncem září.

Přejezd v Kumburské ulici projde generální opravou. Řidiči tu budou nově jezdit po pryžovém středu, ukotveném v asfaltu. Součástí renovace bude i běžná údržba trati včetně odstranění starých dřevin. Akce za zhruba jeden milion korun bude zahájena 30. září s výlukou veškeré dopravy do 2. října 18 hodin.

Vlaky budou jezdit pouze v noci z prvého na druhého října. Náhradní dopravu cestujícím zajistí autobusy, které budou vyjíždět ze staropackého nádraží směr autobusové nádraží Nová Paka (1. stanoviště) a dále na packé vlakové nádraží. Je otázkou, v jakém časovém intervalu zvládnou přepravu přes rozkopanou a většinou semafory řízenou šestnáctku.

Autor: Iva Kovářová