Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - K novopackému bazénu přibude venkovní koupaliště Pondělí 6. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
K novopackému bazénu přibude venkovní koupaliště

Nejen koupání v krytém bazénu bude nabízet nový komplex, který roste u Základní školy v Husitské ulici. Poté, co se městu podařilo získat za tři a půl milionu sousední pozemky, rozhodlo rozšířit venkovní plochy. Vznikne zde moderní venkovní koupaliště. Na záměru nyní pracují členové komise pro bazén.

Získané pozemky budou částečně využity na dětské hřiště pro mateřskou školku. „Řešíme celý prostor mezi domem dětí a školou. Tím, že se nám zvětšily plochy, chceme venkovní prostor u bazénu využít jako koupaliště. Vnímáme, že tento prvek sem můžeme implementovat, má smysl záměr realizovat v jedné akci," popisuje rozšíření původního záměru na venkovní část starosta Josef Cogan.

Jako první bude po původní zakázce (krytý bazén, venkovní bazén s dojezdem pro skluzavku) řešena nástavba nad šatnami, která bude i spojovacím krčkem k bazénu. Vznikne tak nový vstup do sportoviště s toaletami, s denní místností, reprezentační místností pro školu. Akce bude řešena jako samostatná zakázka, která byla schválena zastupitelstvem v loňském roce.

Nově bude koncept rozšířen o slunící louky, bufet, venkovní vířivku pro 11 lidí s celoročním provozem. Intimita koupaliště bude zachována krytou zdí, vybudován bude samostatný vstup pro vozíčkáře a kočárky. Letní brouzdaliště (průměr 8 metrů) doplní šestimetrový pojízdný plech s dopadištěm do bazénu (6 x 10 metrů) a skluzavkou. Pro maminky je počítáno s výstavbou kryté terasy. Venkovní bazén bude přihříván pomocí fotovoltaiky. V plánu je vybudovat „školní cestu", která by sloužila v průběhu školy jako spojnice mezi domem dětí a mládeže a základní školou. O prázdninách by se stala spojkou k bazénu. Počítá se se stavbou dětského hřiště a hřiště na plážový volejbal.

Podle harmonogramu bude nejdříve dokončena hlavní část, což je krytý bazén se skluzavkou a venkovním bazénem. První etapa má stát 66 milionů korun a hotova má být letos. Další už samostatnou akcí je nástavba a propojení bazénu s halou (náklady 5 milionů korun). Stavba dětského brouzdaliště, parkové a venkovní úpravy, bufet, oplocení, tady by se měla suma zastavit na osmi až devíti milionech korun. Fotovoltaika pro vyhřívání vyjde na tři miliony.

Krytý bazén má být dokončen v polovině letošního roku, nástavba má být hotova do konce příštího roku. V druhé polovině letošního roku má navázat stavba dětského brouzdaliště a venkovní úpravy. Takže na letní sezónu 2016 by mohlo být letní koupaliště připraveno k využívání.

„Peníze máme připraveny, finanční krytí jsme schopni zajistit," tvrdí starosta Josef Cogan. Koncept využití je postaven na celoročním předplatném, jinak zájemcům bude umožněn jednorázový vstup, i když ten bude dražší.

Rozšířením komplexu se zvýší i náklady na provoz, původně počítané dva až tři miliony by měly narůst o jeden milion za venkovní část. „S náklady jsme počítali a nyní máme pocit, že zabijeme dvě mouchy jednou ranou," ujišťuje starosta.

Autor: Iva Kovářová