Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - Novopačtí se zlobí: O nás bez nás! Pondělí 15. dubna 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Novopačtí se zlobí: O nás bez nás!

O nás bez nás. I takovým příměrem by se dala nazvat situace, která v těchto dnech pobouřila novopackou radnici. Jablkem sváru se stala vize ministerstva financí, které chce od nového roku zrušit několik finančních úřadů. Ministerští úředníci jich ze své mapy navrhli vyškrtnout třiadvacet.

Mezi nimi i pobočku v Nové Pace. Ta by se měla stát jedinou úřednickou „obětí" v Královéhradeckém kraji. Problémem však je, že ministerstvo svůj záměr nekonzultovalo s novopackým vedením. Jeho starosta Josef Cogan se i z tohoto důvodu rozhodl připojit podpis pod dokument, který vypracoval jeho kolega z Orlové Tomáš Kuča. V iniciativě „rebelů" mimo jiné stojí, že:

„Dojde ke snížení kvality úrovně poskytovaných veřejných služeb, což negativně ovlivní život občanů." K samotnému podpisu pod dokument první muž packé radnice Deníku řekl: „Připojili jsme se proto, že se nám nelíbí způsob, jakým s námi ministerstvo jedná, tedy vlastně nejedná." Podle starosty je takové chování neakceptovatelné.

Nicméně přiznává, že není ještě vše ztraceno. „Příští týden mám domluvenou schůzku se zástupci ministerstva financi v Hradci Králové," řekl starosta, který na jednu stranu chápe snahu ministerstva „zlevnit" své služby. Podle něj je však důležitá hlavně komunikace. „V době, kdy světem vládne elektronická komunikace, je jejich postoj pochopitelný. Pokud by ministerstvo přišlo s věcnou argumentací, že například přechod na elektronickou evidenci dojde ke zlevnění, dalo by se o tom diskutovat," uvedl starosta, který chce nejprve vidět kalkulaci a teprve poté se bavit o tom, jestli se zruší finanční úřad v Nové Pace.

Pokud se tak stane, tak budou lidé, kteří nebudou mít přístup k internetu, muset jezdit s dokumenty do o dvacet kilometrů vzdáleného Jičína.

Finanční správa hodlá rušit pobočky proto, že nejsou plně vytěžované. Podle Petry Petlachové, tiskové mluvčí Generálního finančního ředitelství, jde v uvažovaných úřadech o velmi malé pobočky, kde pracuje méně než 11 lidí. Jejich fungování je podle úředníků neefektivní a představují velkou finanční a organizační zátěž.

Rušené pobočky podle Petlachové v současné době vykonávají jen registrační a vyměřovací činnosti. Vše ostatní zabezpečují okresní územní pracoviště, která je již dnes řídí. Generální finanční ředitelství navíc slibuje, že v době zvýšeného náporu podávání daňových přiznání bude výběr zajištěn na kontaktních místech přímo v obcích, kde bude pobočka zrušena.

„Veřejnosti se tak toto zrušení prakticky nedotkne, protože mimo uvedená období jsou služby rušených územních pracovišť využívány jen minimálně," uvedla mluvčí s tím, že zaměstnanci rušených úřadů se mají přesunout na jiná pracoviště.

Autor: Petr Vaňous, www.jicinsky.denik.cz