Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - V nové Pace v noci zmizel železniční most Pondělí 15. dubna 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
V nové Pace v noci zmizel železniční most

Večer tu ještě stála a do rána zmizela jako pára nad hrncem. Řeč je o konstrukci železničního mostu na hlavní tepně do Krkonoš, kde v noci „operoval" stavební jeřáb. Ten také zkomplikoval dopravu při průjezdu Novou Pakou.

Silnice první třídy byla uzavřena od úterních třiadvaceti hodin do středečních pěti ráno. V té době měl jeřáb za úkol odstranit stávající konstrukci mostu, kterou v červnu vážně poškodil kamion převážející bagr. Řidiči osobáků museli trasu objíždět městem, nákladní automobily byly nasměrovány přes Lázně Bělohrad. Omezení v dopravě bude následovat ještě ve dvou termínech.

„Most byl odmontován, snesen a převezen," řekl Deníku mluvčí Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš. Na trati mezi Starou a Novou Pakou proto kvůli výluce až do konce srpna nebudou jezdit vlaky. Nehodu zavinil řidič, který špatně odhadl výšku převáženého bagru a narazil do nadjezdu. Podle mluvčího Marka Illiaše způsobil neopatrný šofér kamionu na železničním nadjezdu škodu ve výši 3,5 milionu korun.

„Stroj se pod mostem zaklínil, nadzvedl konstrukci o půl metru, vytrhl koleje a most posunul," řekl tehdy mluvčí. Vlaky na trati musely být až do druhého dne nahrazeny autobusy, přerušen byl i silniční provoz pod mostem.

„Původní odhad byl ještě horší. Počítali jsme s daleko delším přerušením," připustil mluvčí. První zprávy totiž dokonce hovořily o tom, že se nadjezd sesouvá."

Podle mluvčího Správa železniční dopravní cesty vynaložila půl milionu korun jen na obnovení provizorního provozu, další tři miliony si vyžádá jeho oprava.

Most, který převádí trať Chlumec nad Cidlinou – Trutnov Poříčí přes silnici I. třídy v Nové Pace bude opraven do září. Rekonstrukce řeší renovaci nosné konstrukce, výměnu podlah a zábradlí, opravu ložisek, výměnu úložných prahů, závěrných zdí a výběhových zídek. Dále bude provedena celková sanace spodní stavby a úprava geometrické polohy koleje v rozsahu napojení na most.

Most je opravován za provozu při zúžené vozovce. „Včera byly odstraněny úložné prahy a zbourány přechodové zídky. Opravená ocelová konstrukce se bude vracet zpět na místo," uvedl pracovník pardubické dodavatelské firmy Chládek &Tintěra.
Další stavební zásahy, při kterých dojde k úplné uzavírce silnice, jsou plánovány 
na 25. a 26. srpna a poté na 29. a 30. srpna vždy v době od 23 do 5 hodin. „České dráhy jsou dopravce, a vzhledem k tomu, že trať bude z důvodu opravy mostu uzavřená, zajistily náhradní autobusovou dopravu.

Výluka na trati Chlumec nad Cidlinou – Trutnov je plánovaná v úseku Nová Paka – Stará Paka od 18. do 31. srpna do 20. hodin. Za všechny vlaky pojede ve vyloučeném úseku náhradní autobusová doprava. Veškeré informace o výluce jsou ve všech dotčených stanicích a také na webu Českých drah www. cd/omezeniprovozu. Informace o náhradní autobusové dopravě poskytnou i operátoři Kontaktního centra ČD na telefonu 840 112 113," uvedla tisková mluvčí ČD Radka Pistoriusová.

Iva Kovářová, Zdroj: jicinsky.denik.cz/zpravy