Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - Novopacký Centrál má v zimě hostit plesy Pondělí 26. února 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Novopacký Centrál má v zimě hostit plesy


Společenské prostory bývalého hotelu Centrál na Masarykově náměstí by se mohly o letošní plesové sezoně otevřít veřejnosti.

Zašlou slávu se někdejší chloubě centra Nové Paky snaží od loňského roku vrátit nový vlastník hotelu společnost Paradix, kterou řídí novopacký sbor Jednoty bratrské. Rekonstrukci léta zanedbané secesní stavby podpořilo i město příspěvkem na obnovu prosklených výkladců.

"Společnost Paradix se pouští do opravy hotelu Centrál a chce už na tuto sezonu zpřístupnit prostory veřejnosti a pořádat tam plesy. Kromě rekonstrukce topení a rozvodů jako první investici zvolili výměnu vstupních dveří a výloh do bývalé restaurace hotelu. Na město se obrátili s žádostí o příspěvek na tyto výkladce, které stojí zhruba 675 tisíc korun. Finanční výbor i rada města navrhly, aby se město podílelo částkou 300 tisíc korun," informoval místostarosta města Pavel Bouchner. Zastupitelé odsouhlasili uvolnění příspěvku z investiční rezervy města.

"Pustili jsme se do úprav a jde nám o to, aby hotel Centrál opět nabyl jakési slávy, podobně jako v minulosti. Víme, že to je běh na dlouhou trať, který nejde zvládnout rychle, ale pustili jsme se do toho. Aby i vzhled budovy k něčemu vypadal, rozhodli jsme se investovat v první řadě třeba právě do výkladců a vstupů, které jsou z náměstí první na ráně," okomentoval probíhající opravy Bohdan Čančík, pastor novopackého sboru Jednoty bratrské a zároveň jeden z jednatelů společnosti Paradix. "Jde nám o to, aby hotel vypadal na pohled pěkně, a staré výkladce by byly ve špatném stavu nefunkční. Výdajů je samozřejmě při rekonstrukci daleko víc. Usilujeme o to, aby bylo vše co nejdřív a aby se splatily všechny půjčky, které máme," nastínil Čančík.

Hotel Centrál, který byl kdysi považován za chloubu novopackého náměstí, už delší dobu chátral a jeho využití v posledních letech nebylo považováno za adekvátní. Ještě v devadesátých letech tam fungovala například restaurace, později měli prostory v nájmu obchodníci s textilem a objekt měnil majitele. Jeho odkup v novodobé historii zvažovalo i město, nakonec ale tuto možnost nevyužilo. Loni se k tomuto kroku za pomoci investora odhodlala právě novopacká Jednota bratrská, když hledala nové prostory pro svoji další činnost. Vůli podpořit Jednotu bratrskou při obnově Centrálu vyjádřili už loni i představitelé města, například tehdejší starosta Rudolf Cogan připustil, že by město mohlo přispět právě na obnovu pláště budovy nebo rekonstrukci podloubí. (zan)