Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - Lidé v Nové Pace rozhodnou v anketě o přemístění autobusového nádraží Pondělí 6. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
7.9.2016 - Redakce
Lidé v Nové Pace rozhodnou v anketě o přemístění autobusového nádraží

Lidé v Nové Pace dostanou opět příležitost promluvit do dalšího směrování města. Tentokrát se radnice obyvatel zeptá v anketě, zda si přejí přemístit autobusové nádraží do míst současného velkého parkoviště pod náměstím, nebo by raději zachovali i do budoucna stanoviště autobusů na nynějším místě naproti bývalé tržnici.

Město má v úmyslu autobusové nádraží zásadně modernizovat a k tomu chce využít i dotační peníze. Zároveň by měla vzniknout i nová parkovací místa pro osobní automobily. Radnice během předchozích měsíců kalkulovala s možností, že postaví nový dopravní terminál na parkovišti pod Masarykovým náměstím a zároveň vybuduje v navazujícím svahu na západní straně náměstí parkovací dům. Na dnešním autobusovém nádraží by pak mohla vzniknout třeba další parkovací místa.

Teď je ale ve hře právě i možnost, že moderní dopravní terminál vyroste tam, odkud už jsou lidé dnes zvyklí veřejnou dopravou cestovat. Starosta města Josef Cogan tvrdí, že rozhodující slovo bude mít veřejnost. Radnice uspořádá anketu, která proběhne ve volebních místnostech společně s krajskými a senátními volbami 7. a 8. října.

"Sešly se nám návrhy od sedmi architektonických studií, k dispozici tak máme dva návrhy na umístění terminálu na starém nádraží a pět návrhů pro nové umístění pod náměstím. Všechna řešení by byla realizovatelná a znamenala by krok vpřed. Chceme vybrat dva finalisty, jeden návrh pro staré místo a jeden pro nové, a mezi nimi pak vyberou občané v anketě," uvedl starosta Cogan. Radnice teď vybere finalisty, nechá dopracovat prezentaci pro veřejnost a předloží ji lidem spolu se svým stanoviskem.

Realizace návrhů by se měla podle odhadů pohybovat v řádu desítek milionů korun, konkrétní číslo se bude odvíjet od toho, která varianta zvítězí a co bude zahrnovat.

"Výhodou starého umístění je, že jsme na něj zvyklí, je blíž k silnici, odkud většina autobusů přijíždí, a nebudí žádnou kontroverzi. Výhodou nového umístění je přiblížení k vlakové zastávce a také to, že bychom rovnou začali upravovat svah s parkovacím domem," shrnul Cogan.

Výsledkem aktuálního výběrového řízení bude zpracovatel projektové dokumentace na nové autobusové nádraží a případný systém parkování pro autobusové nádraží. "To znamená buď parkovací dům, nebo nějaké parkoviště. Ostatní součásti návrhu budeme případně realizovat někdy v budoucnosti," upřesnil starosta. (zan)