Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - Návštěvnost skiareálu v Nové Pace láme rekordy Pondělí 6. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Návštěvnost skiareálu v Nové Pace láme rekordy

Skiareál Máchovka v Nové Pace se díky nebývalým lednovým přívalům sněhu těší vysoké návštěvnosti, která několikrát překonala historické rekordy. Bohumil Šmika, jednatel místního Bruslařského klubu, který areál spravuje, přiznává, že po zkušenostech z několika předchozích let nikdo nepočítal s tak úspěšnou sezonou.

"Víkendová návštěvnost je úplně bezvadná, v současné době spíš marketingově řešíme, jak dosáhnout větší návštěvnosti v pracovní den dopoledne, nechce se nám totiž přes týden zavírat. V týdnu je nižší vstupné, k tomu jsme zkoušeli i třicetiprocentní akci. Zabralo to v odpoledních časech, dopoledne jsou problematičtější, cesta vede zřejmě přes spolupráci se školskými zařízeními," naznačil Bohumil Šmika s tím, že se chce zaměřit na školy v okruhu asi padesáti kilometrů od Paky.

"Předchozí zimy nás vycvičily v tom, že nemůžeme čekat na ideální klimatické podmínky. Jako každý stabilní skiareál jsme vybaveni zasněžovací technikou, abychom dokázali v dostatečně krátkém čase připravit technický sníh. Letos nepřekonáme zimu asi pět let zpět, protože tehdy byl dřívější nástup mrazů a lyžovalo se od začátku prosince až do začátku dubna. To letos mít nebudeme, protože nám chybí několik týdnů při nástupu zimy. V lednu ale díky abnormálnímu přídělu sněhu nastaly krásné přírodní podmínky," konstatuje šéf Máchovky. Návštěvnost je podle něj teď nejlepší za léta po modernizaci skiareálu a nejpříznivější čísla se drží každý víkend. Příznivé recenze zaznamenává Paka i na specializovaném lyžařském portálu Snow.cz.

Problémem ale začínají být ve špičkách parkovací místa, proto se chce provozovatel areálu do příští sezony zaměřit na zvýšení jejich počtu. "O víkendu je to problém, zvlášť když se ještě k tomu hraje hokej. Navíc je všude tolik sněhu, že se silnice stává téměř jednosměrnou. Chtěli bychom rozšířit, zvětšit a prosklít lyžařskou půjčovnu, aby byla hned na očích. Také bychom se mohli více starat o lyžařský potěr do budoucna," uvažuje Šmika.

Přírodní sníh přeje také běžkařskému lyžování, a tak pracovníci skiareálu upravují lyžařské stopy až například k Zápřičnici nebo pod Kumburk.

Podle Šmiky je ambicí i do budoucna držet krok s dobou a podmínkami horských zimních areálů. "Lyžařská veřejnost nás začíná brát opravdu vážně, ale cesta k tomu byla dlouhá, areál provozujeme od roku 2002. Je to samozřejmě i velmi nákladné, a pokud chceme stále nabízet služby v očekávaném rozsahu a kvalitě, musíme neustále obnovovat vybavení, rolbu, zasněžovací zařízení, rozšířit lyžařský pás, velký tlak je o víkendu na počet instruktorů v lyžařské škole. Už se nám také stalo, že půjčovna lyžařského vybavení byla úplně vypůjčovaná a neměli jsme co nabídnout, přitom jsme nakoupili na sezonu spoustu nového materiálu," podotkl. (zan)