Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - Projekt na parkoviště u novopackého bazénu je připravený. Zatím jako rezerva Pondělí 6. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Projekt na parkoviště u novopackého bazénu je připravený. Zatím jako rezerva

 Kvůli předchozím stížnostem na problémy s parkováním po otevření plaveckého bazénu připravila novopacká radnice projekt na stavbu nového parkoviště. Zatím ale nejspíš zůstane v šuplíku jako rezerva, pokud by se situace v lokalitě dramaticky zhoršila.

"Máme připravený projekt až na dvacet nových parkovacích míst u bazénu. Shodli jsme se na tom, že jakmile by nastal nějaký větší problém s parkováním, začneme situaci řešit stavbou nového parkoviště. Zatím jsme ale nevyhodnotili situaci jako kritickou," konstatuje místostarosta města Pavel Bouchner.

V ulici O. Číly už za první měsíce provozu bazénu zaznamenala radnice několik stížností a žádostí o řešení tamních parkovacích míst. Ke konfliktům dochází zejména proto, že přímo naproti bazénu stojí panelové domy, jejichž parkoviště návštěvníci bazénu často využívají. K dispozici jsou ale poblíž i další parkoviště.

"Nemyslíme si, že jsou zatím s parkováním kritické problémy. Máme tam parkoviště u tělocvičny, pod ním je menší parkoviště a ještě kousek níž u hřiště je další parkoviště. Samozřejmě se občas stane, že o víkendu probíhá třeba basketbalový turnaj v hale a sjede se tam spousta cizích účastníků. Ti pak zaberou i parkoviště u věžáků, což se samozřejmě nelíbí místním obyvatelům, kteří nemají kde zaparkovat. Myslím si ale, že se to děje opravdu jen nárazově, není to problém trvalého rázu. Za normální situace nečiní provoz bazénu z hlediska parkování potíže. Řada místních lidí dochází na plavání i pěšky," míní místostarosta. Připouští ale, že si občas někdo z obyvatel tamních panelových domů na snížený komfort parkování, který vyplývá z provozu bazénu, postěžuje.

"Lidé z tamních domů si v minulosti zvykli, že mají tři menší parkoviště pro sebe, na druhou stranu si myslím, že přímo na sídlišti také není situace taková, že by všichni měli jisté parkování přímo před domem," konstatuje Bouchner.

V minulosti radnice řešila i žádost místních obyvatel, aby parkoviště u bytového domu čp. 1546 poblíž bazénu vyhradila pouze pro tamní rezidenty. Městský silniční výbor ale žádost zamítl.

"Promluvili jsme si i s personálem bazénu, který by se měl snažit parkovat spíše na parkovišti dole u hřiště, aby horní parkoviště zůstávala volná pro návštěvníky bazénu. Věřím proto, že parkování se stabilizovalo a situace není tak vážná, abychom tam museli hned investovat do nového parkoviště," uvedl místostarosta. (zan)