Hořicko - Obce Hořicka - Nová Paka - Nová Paka se chystá na obchvat města. Už ví, kde postaví chodník na Štikov Pondělí 6. února 2023 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Nová Paka se chystá na obchvat města. Už ví, kde postaví chodník na Štikov

Už za několik let by silnice mezi Novou Pakou a Štikovem mohla zažívat mnohem větší dopravní nápor než dnes. Právě na hranici Štikova je naplánován budoucí sjezd z obchvatu města, a tak se tamní silnice druhé třídy stane zřejmě nejvyužívanější spojnicí mezi tranzitní trasou a centrem. Radnice chce proto ještě předtím vyřešit bezpečnost chodců v místech, kde doposud chybí chodník. Dlouho nebylo jasné, jak se ve složitém terénu popasuje s chybějícím prostorem. Nakonec zvítězila varianta, podle které povede nový chodník částečně souběžnou Přibyslavskou ulicí.

"Nakonec jsme zvolili dolní variantu chodníku. Ten povede od pivovaru po levé straně, následovat bude přechod na pravou stranu u křižovatky na Přibyslav. Pak obnovíme bývalý chodník v Přibyslavské ulici a u přádelny namísto schodů vybudujeme esíčko nahoru do svahu. Nebude to vzhledem k terénu úplně bezbariérové, protože nedokážeme splnit podmínku maximálního stoupání, ale bude to úplně bez schodů," vysvětluje místostarosta města Pavel Bouchner. Nahoře pak bude chodník pokračovat po pravé straně Štikovské ulice a napojí se na chodník, který bude už součástí stavby obchvatu.

V současnosti chodník z Nové Paky končí u pivovaru, dál už musejí chodci pokračovat po silnici druhé třídy, která je navíc poměrně úzká a nepřehledná, zvlášť v zatáčce, a podmínky neumožňují stavbu chodníku po jedné straně silnice v celém úseku. Nejslabším místem starších návrhů byla nutnost přecházet silnici v poměrně nekomfortním místě. Padá i odvážný plán, podle kterého se měla posunout celá silnice. Podle místostarosty se to ukázalo jako příliš náročné kvůli terénním podmínkám. Vítězný návrh je tak prý nejschůdnějším kompromisem.

"Pokud se nám podaří získat na jaře stavební povolení, budeme řešit nějakou dotaci, protože bez ní se do stavby nepustíme. Štikov je ale v tomto smyslu na prvním místě, je to pro nás v tuto chvíli důležitější než třeba dotažení chodníku na Kumburský Újezd," konstatuje Bouchner.

Podle posledních předpokladů by stavba silničního obchvatu Nové Paky měla začít už letos. Auta by po něm mohla podle odhadů Ředitelství silnic a dálnic začít jezdit v roce 2022. Stavba má být dlouhá 8,5 kilometru a náklady jsou vyčísleny na více než 1,1 miliardy korun. Na stávající silnici od Úlibic se napojí před Kumburským Újezdem, povede na Heřmanice a Štikov a kolem Vrchoviny s vyústěním ve Vidochově. (zan)