Hořicko - Obce Hořicka - Nový Bydžov - Bydžov se vrací do zajetých kolejí, razie v hernách trvají Čtvrtek 20. června 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dvůr Králové
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Tetín
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
16.3.2011 - www.mfdnes.cz
Bydžov se vrací do zajetých kolejí, razie v hernách trvají

Sobotní shromáždění (12.3.2011) radikálů v Novém Bydžově se naštěstí obešla bez škod a vážných zranění. Radnice chce nadále pokračovat v zavedených represích.

Vedení novobydžovské radnice se sobotními pochody radikálů nenechalo odradit od svých původních záměrů. „I nadále budu pokračovat v tom, co jsem započal. To znamená, že budu striktně dbát na dodržování zákona,“ řekl bydžovský starosta Pavel Louda. Sociální odbor na tamní radnici společně s policií budou třeba dál kontrolovat herny a přistiženým hráčům pobírajícím sociální dávky město neposkytne práci.

„Uvidíme, jak se bude vyvíjet legislativa,“ dodal Louda, který koncem března poslal vládě výzvu podepsanou jednašedesáti starosty z celé republiky. Zástupci měst a obcí požadují změnu zákonů tak, aby měli větší pravomoci a mohli například odebírat sociální dávky problémovým obyvatelům. Podporují návrhy legislativních změn, které se v parlamentu snaží prosadit poslankyně a bývalá primátorka Chomutova Ivana Řápková.

Sobotní mítink Dělnické strany sociální spravedlnosti, následný pochod i rozehnání jejich odpůrců proběhly relativně v klidu. Navzdory očekávání radikálové žádné škody nezpůsobili, i když zdravotníci museli ošetřit několik lehce zraněných lidí. Teď už je bednění z výloh obchodů pryč a život ve městě se vrací do starých kolejí. Ve městě zbyly po demonstracích jen kelímky od piva a odpadky v ulicích, které pracovníci technických služeb odklidili a namontovali zpět odpadkové koše, jež předtím narychlo z ulic odklízeli. „Dnes už nikdo nepozná, že tu v sobotu byla tak velká akce. Všechno jsme v neděli a v pondělí uklidili. Nepořádek nebyl zas tak hrozný, měli jsme z toho větší strach,“ uvedl ředitel bydžovských technických služeb Josef Kožíšek. V neděli pomáhalo jeho zaměstnancům s úklidem dalších 17 lidí zaměstnaných na veřejně prospěšných pracích.

Podle bydžovského starosty probíhalo shromáždění DSSS na náměstí zcela korektně a žádný důvod k rozpuštění mítinku nebyl.

Aktivisté za lidská práva, Romové, piráti, zelení, anarchisté i antifašisté, kteří se pochod nacionalistů snažili zablokovat a proti nimž zasáhla policie, jsou ale jiného názoru. Obviňují Loudu z napomáhání šíření rasové nenávisti. „Je znepokojující, že přestože ode mne policie a městský úřad měly podnět na rozpuštění neonacistické demonstrace, zakročila proti pokojné manifestaci odpůrců pravicového extremismu,“ stěžuje si předseda Strany zelených Ondřej Liška. Bývalý ministr školství aktivisty nabádal, aby výzvu policie neuposlechli a ulici nevyklízeli. Při zásahu policistů na koních a těžkooděnců proti neohlášenému shromáždění blokujícímu trasu pochodu DSSS byli zraněni dva lidé, jednomu kůň přišlápl nohu. „Zatkli jsme sedm lidí, protože se dopustili přestupku neuposlechnutí výzvy a bránění pokojnému průběhu oznámeného shromáždění,“ uvedla mluvčí hradecké policie Ivana Ježková. Policie bude jejich přestupky řešit ve správním řízení.

Další zranění si vyžádala potyčka po skončení shromáždění, kdy skupina pravicových extremistů napadla trojici Romů. Jeden z nich utrpěl zranění hlavy, ale podle ČTK odešel večer na vlastní žádost z nemocnice.


Regionální mutace| Mladá fronta DNES - východní Čechy (hradec králové)