Hořicko - Obce Hořicka - Nový Bydžov - Hotovo, hlásí Bydžov. Autobusy přijedou na terminál v březnu Pondělí 15. dubna 2024 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Lukavec
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hotovo, hlásí Bydžov. Autobusy přijedou na terminál v březnu

Nový autobusový terminál je hotový. Stavba za 35 milionů městu přesto ještě neslouží. Čeká se totiž na vyjednání dalších podmínek.

„Stavební část byla předána 20. prosince. Teď se musí terminál připravit pro veřejnost. Kraj jedná s jednotlivými dopravci a dohaduje s nimi konkrétní podmínky provozu," vysvětlil situaci Bohuslav Zachař, vedoucí bydžovského odboru investic a rozvoje.

Podmínkou zahájení provozu je podle starosty Pavla Loudy také provedení protihlukových zkoušek nařízených hygienickými předpisy. S těmi se musí vyčkat na vhodné počasí. „Pak teprve lze žádat autobusové dopravce o přesunutí zastávek," dodal starosta.

Už teď má ale Nový Bydžov datum, kdy terminál začnou využívat autobusy. Pokud půjde vše tak, jak má, bude nádraží fungovat od 2. března.

Do té doby by tu ale měl viset třeba i jízdní řád. Terminál musí být zkrátka plně funkční.

„Největší výhoda je, že se terminál nachází hned vedle vlakového nádraží. Lidem ušetříme dost času, protože to je jen krůček k vlastnímu přestupu z autobusu do vlaku a naopak," nechal se už před časem slyšet Bohuslav Zachař z novobydžovské radnice.

Radost z nového terminálu má nejen vedení města, ale také místní obyvatelé. Stavba vyvolala nedávno diskusi i na facebookové stránce Bydžova. Lidé změnu vesměs chválí a těší se, až zde konečně začnou jezdit autobusy.

„Je to tam opravdu moc hezké a doufám, že to bude udržované ve stávajícím stavu, a že to nějací vandalové a nepřizpůsobiví občané nezničí. Bydžov něco takového moc potřeboval, protože stav původního nádraží byl hrozný a nereprezentativní," prohlásila například Dagmar Rudolfová z Nového Bydžova.

Tím ale stavební úpravy kolem terminálu nekončí. V plánu je nyní III. etapa stavby, která by měla vyjít na osm milionů. „Jde o kompletní úpravu prostor před vlakovým nádražím. Celá lokalita tak získá jednotný vzhled," naznačil Zachař.

Konkrétně by mělo dojít k modernizaci ulice Milady Horákové a Vrchlického v rozsahu od křižovatky s ulicí Dr. F. L. Riegra po ulici Dr. J. Baráka. Zrekonstruovaná ulice umožní bezpečnější přístup do nově vybudovaného přestupního terminálu a k budově stávajícího vlakového nádraží. Radnice si od opravy slibuje i bezpečnější pohyb v této lokalitě.

V plánu je také náhrada původní dlážděné vozovky za asfaltový beton. Dojde tak ke snížení hlučnosti z dopravy. Moderního vzhledu se dočká i osvětlení.

Stavba dopravního terminálu začala loni v dubnu. Práce měly být původně ukončeny v listopadu. Kvůli počasí převzala radnice terminál o několik dní později – 20. prosince. Na místě se pokládaly nové inženýrské sítě, rekonstrukce se dočkaly přístupové ulice i parkovací místa. Město v lokalitě vybudovalo novou vodovodní a kanalizační síť. Vyrostla tu také nová odbavovací hala. Nechybí v ní sociální zařízení, ani informační tabule. V místě je i dostatek zeleně.
Asi největší změnou je však šest zastřešených stanovišť. Zastávky se sem přesunuly z Purkyňovy ulice. Nyní jsou hned u vlakového nádraží, což vyřešilo dlouhodobý problém s přestupováním.
Celkové náklady na stavbu vyšly na 35 milionu korun. Zhruba 85 procent nákladů pokryla dotace z Evropské unie.


Veronika Skřivanová