Hořicko - Školy - Základní školy - Hořická ZŠ Komenského slaví 160.výročí Neděle 2. dubna 2023 
Školy
 Mateřské školy
 mateřská škola Ostroměř
 Střední školy a učiliště
 Umělecké školy
 Základní školy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hořická ZŠ Komenského slaví 160.výročí

Na pátek a sobotu (9.-10.září) připravili pracovníci hořické Základní školy v Komenského ulici bohatý program pro všechny žáky, bývalé i současné, rodiče a přátele školy. Škola si připomíná 160 let od svého založení.

V roce 1845 postavila obec Hořice školní budovu, která nesla nápis Mládeži vlastenecké. V té době to byla škola dvojtřídní. Za dlouhých 160 let pak prošla různými proměnami. Často, jak už to ve školství bývá zvykem, změnami poplatnými momentálnímu politickému režimu.

Dnes je školou hlásící se k moderním trendům ve vzdělávání, využívající všech metod a forem výuky, které jsou potřebné ke vzdělávání dětí a mládeže pro třetí tisíciletí. V pátek bude budova přístupna od 14 hodin pro veřejnost a od 19 hodin bude uspořádán společenský večer v sále Bystřice.

V sobotu je plánováno slavnostní znovuotevření školy s kulturním programem za účasti zástupců města a kraje. Od 11 hodin je připraven ve Smetanových sadech odpolední program, kde vystoupí žáci nejen základní, ale také umělecké školy Melodie, Na všechny akce spojené s tímto výročím je zvána také široká veřejnost.

Dr. Kamil Vávra, ředitel školy