Hořicko - Školy - Základní školy - ZOO vzniklo ve školním přízemí Neděle 2. dubna 2023 
Školy
 Mateřské školy
 mateřská škola Ostroměř
 Střední školy a učiliště
 Umělecké školy
 Základní školy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
ZOO vzniklo ve školním přízemí

Zápisy dětí do první třídy hořické Základní školy Na Habru se uskutečnily nezvyklou a zábavnou formou. V celém přízemí budovy vyrostly pavilony zoologické zahrady s opicemi, žirafami, tygry či lvy, budoucí školáčky uvítal i podmořský svět. Děti tak přicházely beze strachu z neznámého školního prostředí, rodiče byli spíše překvapeni. V cukrárně byly děti odměněny za svoji snahu a dovednosti dobrotami.

Během obou dnů stanovených k zápisům se dostavila třicítka dětí. Z nich však asi pět do první třídy zřejmě nenastoupí kvůli odkladu školní docházky, ostatní tedy utvoří jednu první třídu. „Tento počet je optimální z ekonomického hlediska,“ říká ředitel Roman Chalupa a zároveň připouští, že z pedagogického hlediska je ideálnější počet dvaceti žáků. 

Poděkování za přípravu krásného a nezvyklého prostředí patří především učitelkám Haně Pavlíčkové, Evě Portychové, Danuši Svobodové, Janě Poláčkové a Dagmar Bartošové. Na příští rok je již plánováno téma domácích zvířátek. Větší počet dětí, které se dostavily k zápisu do první třídy, je pouze ve škole Na Daliborce. Problém rovnoměrného počtu žáků v prvních třídách všech tří hořických základních škol bude řešit zastupitelstvo.