Hořicko - Školy - Základní školy - Rodiče některých prvňáčků Neděle 2. dubna 2023 
Školy
 Mateřské školy
 mateřská škola Ostroměř
 Střední školy a učiliště
 Umělecké školy
 Základní školy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
29.3.2003 - Redakce
Rodiče některých prvňáčků

Vstříc několika rodičům budoucích prvňáčků vyšel krajský úřad, když řešil jejich odvolání proti stanovisku rady města, která rozhodla o umístění jejich dětí do jiné školy, než na kterou byly zapsány.

„V zájmu města jako zřizovatele je, aby v Hořicích zůstaly rovnoměrně naplněny všechny tři základní školy. K posledním zápisům se dostavilo tolik dětí, že by neměl být problém na každé z nich jednu první třídu otevřít, bohužel však došlo k tomu, že na jednu školu bylo přihlášeno příliš málo dětí, zatímco Na Daliborce tomu bylo naopak. Proto jsme rozhodli část žáků zapsat jinam, kam spádově patří," vysvětluje hořický radní Jaroslav Kotrbáček.

Změna ale narazila na nesouhlas rodičů, kteří se proti opatření odvolali. Škola Na Daliborce podle její ředitelky Hany Richtermocové kvůli kapacitnímu limitu odmítla od příštího roku přijmout deset dětí. "V sedmi případech se rodiče odvolali a pěti z nich bylo vyhověno. Hlavním kritériem, podle kterého kraj rozhodoval, byla skutečnost, že na naší škole má dítě už staršího sourozence," poznamenala Richtermocová. Podle vedoucí krajského odboru školství Evy Stehlíkové se každá stížnost hodnotí individuálně a vždy se prý posuzují všechny důvody odvolání.

„Rozhodnutí zastupitelských orgánů by mělo být respektováno. Kraj tak sice neučinil, tři první třídy se ale podaří otevřit, i když mezi nimi budou velké disproporce. Do budoucna bychom měli lépe stanovit spádové obvody," uvedl Kotrbáček.