Hořicko - Školy - Střední školy a učiliště - Návštěva z Německa v rámci projektu Comenius Pondělí 26. února 2024 
Školy
 Mateřské školy
 mateřská škola Ostroměř
 Střední školy a učiliště
 Umělecké školy
 Základní školy


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Návštěva z Německa v rámci projektu Comenius

Projekt Comenius začne naplňovat svůj program od příštího školního roku. Zapojila se do něho i Střední zemědělská škola a Vyšší odborná škola rozvoje venkova v Hořicích. Již nyní se však zástupci zúčastněných zemí scházejí na přípravných schůzkách. Téma Integrace cizinců - sen nebo skutečnost je v dnešní době velmi aktuální. 

V minulém týdnu navštívilo zemědělskou školu dvacet studentů za doprovodu dvou učitelek z Kaufmännische Schule, partnerské školy z Greifswaldu. Ubytování i stravování jim bylo zajištěno v areálu školy. Studenti mezi sebou navázali četná přátelství nejen v průběhu doprovodných akcí, ať už to byla sportovní utkání ve volejbale, návštěva plaveckého bazénu v Jičíně či zábava na diskotéce v Jeřicích. 

Při vyučování mohli studenti prokázat své znalosti při společné hodině německého a anglického jazyka. Navštívili i městský úřad a v doprovodu místostarostky Hany Richtermocové se seznámili s chodem důležité instituce ve městě. 

Během celodenního výletu obdivovali cizinci Krkonoše, Prachovské skály, Jičín a Prahu, zajímaly je též exkurze ve městě kamenné krásy. Nabídku reciproční návštěvy v Německu hořičtí studenti jistě využijí, nejspíš ještě letošní rok. 

Záleží na finančních možnostech, zda budou podmínky pro naše studenty přijatelné,“ říká ředitel školy Jiří Ježek. Nejvhodnější termín je během května až června, kdy budou moct návštěvu svým přátelům oplatit.