Hořicko - Zdravotnictví - Hořická nemocnice Pondělí 26. února 2024 
Zdravotnictví
 Dětští lékaři
 Léčitelé
 Lékárny
 Nemocnice
 Odborní lékaři
 Praktičtí lékaři
 Veterináři
 Zubní ordinace


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Hořická nemocnice

Ředitel Městské nemocnice v Hořicích Ladislav Dytrych přednesl na posledním veřejném zasedání městského zastupitelstva stručnou zprávu o hospodaření. Městská nemocnice je příspěvkovou organizací, která se v posledních letech zcela obejde bez finančních dotací, a to i přes negativní jevy, které v současné době provoz zdravotnických zařízení provázejí. 

Městské nemocnici totiž ke konci října dlužily zdravotní pojišťovny téměř 12 milionů korun. „Přestávají platit i oborové pojišťovny, které se dostaly do problémů,“ informuje ředitel nemocnice Ladislav Dytrych. Přesto zařízení zatím nežádalo například od města finanční výpomoc na vyplacení mezd; ty jsou na výši celorepublikového průměru. 

Starosta Ladislav Vrba ocenil, že nemocnice díky své dobré koncepci prakticky nepotřebuje pomoc města. „V letech 1994 - 1998 jsme stále řešili problémy nemocnice, která potřebovala i více než deset milionů ročně na provoz,“ uvedl starosta. 

Zároveň ředitel nemocnice oznámil, že má dostatečné podklady k prokázání efektivního a průhledného hospodaření, které může kdykoliv zájemcům předložit. Všeobecná zdravotní pojišťovna i ministerstvo potvrdily, že nemají námitek například ke kapacitě lůžek. Bohužel letos odejde jeden lékař - primář, který získal privátní diabetologickou ambulanci v Hradci Králové, bude tedy pravděpodobně nutné sehnat za něho náhradu. 

Protože některé problémy s provozem zdravotnických zařízení se nelepší, ale spíše zhoršují, skončí hospodaření městské nemocnice letošní rok se ztrátou. Výsledky jsou vyhodnocovány pololetně, finanční záležitosti budou řešeny například pomocí rezervního fondu. „Situace je velmi složitá a dotýká se mnoha oblastí,“ dodal ještě Ladislav Dytrych.
Alena Kaňková