Hořicko - Zdravotnictví - Zlepšují prostředí pro pacienty Sobota 9. prosince 2023 
Zdravotnictví
 Dětští lékaři
 Léčitelé
 Lékárny
 Nemocnice
 Odborní lékaři
 Praktičtí lékaři
 Veterináři
 Zubní ordinace


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Zlepšují prostředí pro pacienty

Hořice - Městská nemocnice není zdaleka pouze léčebnou dlouhodobě nemocných. Vzhledem k rozsahu poskytovaných služeb obyvatelstvu je zařízení právem nazýváno nemocnicí.

V současné době jsou stále prováděny práce na rekonstrukci objektu, byly například přemístěny kanceláře do přízemí po biochemických laboratořích. Zajištěna je nepřetržitá služba rychlé lékařské pomoci a chirurgické ambulance. Tato služba je hrazena z rozpočtu nemocnice. Dále zde ordinuje lékařská služba první pomoci, a to nejen ve všední den, ale i o sobotách, nedělích a svátcích.

Poprvé po čtyřech letech hospodaření s kladným výsledkem skončil loňský rok ztrátou, která bude vyrovnána z rezervního fondu tohoto roku. Důvody dostatečně vysvětlil ředitel Ladislav Dytrych na veřejném zasedání městského zastupitelstva.

Na mzdy si nestěžují

Zařízení je stále výjimečné svým hospodařením, protože dodržuje platební morálku všem dodavatelům a v dobrém průměru odměňuje zaměstnance. Přestože ve mzdových nákladech došlo k úspoře, byly pracovníkům vyplaceny třinácté platy a jsou pravidelně vypláceny odměny za iniciativu a plnění stanovených úkolů. Průměrná mzda činila v loňském roce 16 415 korun. Jako dobrý hospodář se vedení zařízení stará nad rámec povinností o majetek města. I proto ředitel navrhuje, aby budovy byly této příspěvkové organizaci města darovány.

Nejvyšší pohledávky nemocnice zaznamenává od zdravotních pojišťoven, kdy některé faktury dostává uhrazeny s dvou až tříměsíčním zpožděním. Například ke konci roku 2004 činily pohledávky více než deset milionů korun.

Příjemný interiér

Vedení nemocnice se snaží zpestřit seniorům jejich prostředí také tím, že spolupracuje například se základní uměleckou školou v Havlíčkově ulici. Díky poskytnutí grantu města a nadace Umění pro zdraví vznikly obrazy během výtvarného plenéru v Kutné Hoře. Aby instalace obrazů v prostorách nemocnice byla slavnostnější, přišli zahrát také učitelé školy, a tak léčebnou zněly písně Suchého a Šlitra.

"Obrazy začínajících umělců přinesou nemocným potěšení a nám dobrý pocit z vykonané práce," uvedla ředitelka školy Zdenka Vaškovová.