Hořicko - Zdravotnictví - V Bydžově mají novou záchranku Pátek 27. ledna 2023 
Zdravotnictví
 Dětští lékaři
 Léčitelé
 Lékárny
 Nemocnice
 Odborní lékaři
 Praktičtí lékaři
 Veterináři
 Zubní ordinace


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
12.5.2006 - MF Dnes 10.05.2006
V Bydžově mají novou záchranku

Ještě v zimě parkovala auta záchranné služby v Novém Bydžově venku, hrozilo, že zamrznou léky a pacienti budou při převozu do nemocnice trpět zimou. „V létě zas řidiči museli s auty popojíždět do stínu, aby se pacienti v rozpálených vozech neupekli. Nyní je ale všechno jinak,“ řekla lékařka záchranné služby z Nového Bydžova Marcela Šmerková.

Sídlo záchranářů svítí novotou. Lidem z Nového Bydžova, kteří si už léta opakovaně stěžují na postupné omezování lékařské péče, se blýská na lepší časy.
„Byla tu jedna vana, kde se koupali lékaři a kde se omývaly také použité věci po pacientech. Nyní máme konečně důstojné zázemí,“ pochvalovala si lékařka. Rekonstrukci za 1,6 milionu korun zaplatil krajský úřad.

Oprav se dočkají i další sídla záchranářů v kraji

Podmínky pro záchranáře a pacienty se mají zlepšit i v dalších z dvaceti čtyř výjezdových míst zdravotnických posádek v kraji. „Do konce roku chceme podobně zařídit zázemí i pro Trutnov, Opočno a Jičín,“ řekl ředitel Záchranné služby Královéhradeckého kraje Ladislav Žabka. Zlepšení služeb nemocným lidem z regionu by mělo být první vlaštovkou, dosud se totiž město a kraj na společné koncepci zdravotnictví nemohli shodnout. Lidé z Novobydžovska dokonce opakovaně na krajský úřad přinášeli petice proti zhoršování zdravotnických služeb. „Nepostupovali jsme pod žádným tlakem, i na ostatních stanicích jsme už s přestavbami začali. Jsme ale rádi, že jsme pro Nový Bydžov mohli něco udělat, je tudíž jasné, že odtud neodcházíme, nemocnice tu zůstává,“ tvrdil krajský rada Rostislav Všetečka.
Konec boje vyhlásil i starosta města Pavel Louda: „V minulosti jsme v Novém Bydžově společně s krajským úřadem museli učinit nepopulární kroky a omezit péči v nemocnici v Novém Bydžově. Dívali jsme na sebe skrz prsty a bojovali prostřednictvím médií. Nyní hledáme řešení. Blýská se na lepší časy.“

A co se má v Bydžově zlepšit? „Chceme rozšířit chirurgické oddělení, jednodenní chirurgii, otevřít plastickou chirurgii. A hlavně chceme, aby se už lidé s každou oděrkou nemuseli trmácet do Jičína nebo Hradce Králové,“ řekl Louda.


Regionální mutace| Mladá fronta DNES - východní Čechy (hradec králové)