Hořicko - Zdravotnictví - Záchranka v Hořicích získá nové umístění Pátek 27. ledna 2023 
Zdravotnictví
 Dětští lékaři
 Léčitelé
 Lékárny
 Nemocnice
 Odborní lékaři
 Praktičtí lékaři
 Veterináři
 Zubní ordinace


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
15.8.2006 - MF Dnes 14.8.2006
Záchranka v Hořicích získá nové umístění

Dvě mouchy jednou ranou chtějí zabít v Hořicích. Přesunuli nevyhovující středisko silničářů a do uvolněných prostor chce město nastěhovat záchranku. Díky rošádě by měli být spokojeni nejen silničáři a záchranáři, ale i hořičtí obyvatelé.

„Areál Správy a údržby silnic Královéhradeckého kraje byl blízko centra. Posypový materiál ale silničáři skladovali několik kilometrů od střediska a provoz nákladních vozidel a nakladačů byl velkou zátěží pro okolní prostředí,“ zdůvodnil výstavbu nové oblastní centrály silničářů krajský radní odpovědný za oblast správy majetku kraje Ivan Doležal.

Původní budovy silničářů kraj převedl na město a to má nyní několik možností jak je využít. Nemovitosti sousedí s areálem městské nemocnice a největším hořickým sídlištěm Pod Lipou.

Garáže záchranky už dávno nevyhovují

Na východ od areálu je souvislá zástavba rodinných domků a jižně město postavilo sportovní centrum. „Hořice právě řeší problém umístění sanitních vozů dopravní zdravotní služby,“ naznačil Doležal jednu z možností. Hořická záchranka, která je součástí integrovaného záchranného systému a je začleněna do harmonogramu krizového plánu kraje, sídlí ve starých nevyhovujících plechových garážích v areálu nemocnice. V létě jsou rozpálené, v zimě se v nich pacienti ani záchranáři neohřejí. „Uvažujeme o tom nabídnout část areálu s vyhřívanými garážemi pro sanitky nemocnice. Pro město by to bylo asi nejvhodnější,“ míní místostarostka Hořic Soňa Kerelová.
„Demolicí starých a esteticky nevzhledných staveb v další části areálu by město získalo možnost vybudovat na volném prostoru parkoviště pro sportovní centrum a sídliště,“ dodal Doležal.


Magdaléna Sodomková
Regionální mutace| Mladá fronta DNES - východní Čechy (hradec králové)