Hořicko - Zdravotnictví - Ministr Heger pokřtil v Hořicích novou sanitku Pátek 27. ledna 2023 
Zdravotnictví
 Dětští lékaři
 Léčitelé
 Lékárny
 Nemocnice
 Odborní lékaři
 Praktičtí lékaři
 Veterináři
 Zubní ordinace


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Ministr Heger pokřtil v Hořicích novou sanitku

Posádka hořické záchranné služby získala nové vozidlo za dva miliony tři sta padesát tisíc korun. V pátek 27. srpna navečer pokřtil ministr zdravotnictví Leoš Heger nové auto záchranné služby, které obdržela zdejší posádka.

Vozidlo bez speciálních lékařských přístrojů stálo 2 miliony 350 tisíc korun a jeho nákup byl financován Královéhradeckým krajem. Bude sloužit hořickým záchranářům, kteří mají ve městě základnu od ledna. Speciálně vyškolení zdravotníci vyjíždějí k pacientům do terénu, ve složitějších případech zasahuje lékař, a to z Jičína či Hradce Králové v tzv. randevouz systému. V nejsložitějších situacích je povolán vrtulník.

Tento způsob výjezdů se za půl roku osvědčil a ušetřil i mnoho finančních nákladů. ,,Dnes se potýkáme s nedostatkem kvalitních lékařů. Jejich finanční ohodnocení je pro nás navíc velmi nákladné. Záchranáři bývají v terénu i lepšími profesionály než někteří doktoři,“ vysvětlil náměstek ředitele záchranné služby Královéhradeckého kraje Jiří Mašek.

Nyní mohou hořičtí záchranáři pracovat s nejnovější moderní technikou a vybavením. ,,Nejčastěji vyjíždíme ke kardiakům či astmatikům. Zatím mohu zaklepat, že jsme nemuseli zasahovat u velkého počtu dopravních nehod,“ uvedl Václav Kovář, vedoucí řidičů hořické záchranky.

Ministr zdravotnictví Leoš Heger nakonec zdravotnický vůz symbolicky pokřtil a popřál, aby záchranářům dobře sloužil.


Autor: Tereza Černá