Hořicko - Zdravotnictví - Jičínská nemocnice má nový pavilon. Pátek 27. ledna 2023 
Zdravotnictví
 Dětští lékaři
 Léčitelé
 Lékárny
 Nemocnice
 Odborní lékaři
 Praktičtí lékaři
 Veterináři
 Zubní ordinace


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
2.7.2002 - NN 26/2002
Jičínská nemocnice má nový pavilon.

Tento týden se stěhují první pacienti do nového pavilonu jičínské nemocnice. V budově, která vyrostla za 180 miliónů korun na místě bývalé porodnice, budou soustředěna chirurgická lůžka a ambulance.

„Obrovským přínosem je vyšší komfort, pacienti budou mít k dispozici dvou a třílůžkové pokoje s vlastním zázemím. Navíc nemusí přecházet z jedné budovy do druhé venkem, protože obě části pavilonu jsou propojeny krytými mosty. Zlepší se převoz pacientů mezi lůžkovým addělením a operačními sály," zdůraznila ředitelka nemocnice Dana Kracíková.

Spojovacím krčkem je k novému komplexu připojen i radiodiagnodstický pavilon, jenž v krátké době projde rekonstrukcí a zřejmě ještě letos bude spuštěna i přestavba stravovacího provozu. Probíhající modernizace si vyžádá téměř 600 milionů korun. „Zatím jsme ze státního rozpočtu vyčerpali přibližně 465 milionů," sdělil náměstek ředitelky Josef Kubíček.

„Dnes mají kvalitní zázemí co do vybavenosti technicky náročnější obory: gynekologie, chirurgie, ARO a ORL. V další fázi by měla následovat rekonstrukce zbývajících pavilonů: interny a staré chirurgie, " poznamenal na slavnostním otevření přednosta OkÚ Jiří Vitvar.

Od 2.července je pro budova otevřena pro veřejnost. Po vstupu se musí pacient v recepci prokázat legitimací své zdravotní pojišťovny a po zaregistrování jej personál recepce nasměruje do příslušné ambulance.