Hořicko - Zdravotnictví - I městská nemocnice pomáhala při povodních Pátek 27. ledna 2023 
Zdravotnictví
 Dětští lékaři
 Léčitelé
 Lékárny
 Nemocnice
 Odborní lékaři
 Praktičtí lékaři
 Veterináři
 Zubní ordinace


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
I městská nemocnice pomáhala při povodních

Pomoc Městské nemocnice Hořice při povodních

Vedení MěN v prvních dnech, cestou Červeného kříže, poskytlo pro oblast Mělnicka 32 přikrývek a 10 lehátek pro evakuované těhotné ženy, které spaly na „carimatkách“.

Zároveň byla vyhlášena finanční sbírka zaměstnanců, která bude ukončena dne 20.9.2002. K 6. 9. 2002 činí sbírka 11 460,00 Kč. Vybraná částka bude předána přímo konkrétní obci.

Rozhodně stojí za zmínku vstřícný postoj tzv. „civilkářů“ v MěN, kteří projevili ochotu pomoci v postižených oblastech.. Po ověření legislativních možností a po dohodě s krizovým štábem odjeli, na finanční náklady MěN, do Kralup nad Vltavou. Jako první odjeli Petr Beránek a Michal Škrob, kteří jeden týden pracovali při úklidu zcela vytopené záchranné služby, městského bazénu a dalších objektů. Po fyzicky a psychicky namáhavé práci je druhý týden vystřídali Tomáš Čerych a Petr Lánský, kteří pomáhali při úklidu rodinných domů v Kralupech nad Vltavou a okolních obcích, kde občané přijímali pomoc s nemalým dojetím. Psychickou podporu všem dobrovolníkům, jako jeden z hlavních organizátorů prací a humanitární pomoci, byl pan páter Edward Walczyk. Překvapením byla návštěva Lucie Bílé, bydlící nedaleko Kralup nad Vltavou.

A jak se všichni po návratu shodli, mají dobrý pocit z pomoci a výjimečnou životní zkušenost.

Ing. Ladislav Dytrych
ředitel MěN