Hořicko - Obce Hořicka - Lázně Bělohrad - Bělohradský zámek bude sloužit jako penzion pro seniory Pondělí 14. června 2021 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
5.9.2008 - www.jicinsky.net
Bělohradský zámek bude sloužit jako penzion pro seniory

Už jen případné problémy s financováním mohou zhatit plány na využití bělohradského zámku jako luxusního penzionu pro seniory. Město i firma Sherydan, která bude hlavním investorem, uzavřely v předchozích dnech finální smlouvy, které upřesňují podobu další spolupráce i právní záruky obou stran. NN to řekl starosta města Pavel Šubr.

„Zastupitelstvo aktuálně schválilo rozsáhlé přílohy ke smlouvám, které tento týden podepsali i zástupci firmy Sherydan,“ potvrdil starosta Pavel Šubr.

Obě strany se tak definitivně dohodly na stanovách, podmínkách a pravidlech nově vznikající akciové společnosti Rezidence Lázně Bělohrad, kde bude mít město minimálně dvacetiprocentní podíl. Zároveň ale existuje i předběžná smlouva o prodeji akcií města.

„Město do společného podniku vloží zámek s nejbližšími pozemky a firma Sherydan barokní budovu špejcharu, kterou koupila od likvidátora místního zemědělského družstva, a také zajistí projekt a veškeré další nezbytné práce k tomu, aby se budova mohla přeměnit na ubytování pro seniory s kapacitou až sto lůžek. My jsme se zase zavázali, že ostatní pozemky a budovy v areálu, které zůstanou dál městu, budeme udržovat v reprezentativním stavu,“ upřesnil Šubr.

Záruku pro Bělohrad podle radnice skýtá smlouva, podle které může město krátce po kolaudaci nového objektu ze společného podniku vystoupit. „Do určité doby od kolaudace budeme moci druhou stranu požádat, aby od nás odkoupila akcie,“ poznamenal Šubr.

Ačkoliv se vliv radnice na akciovou společnost Rezidence Lázně Bělohrad bude časem zmenšovat, protože cena zámku byla odhadnuta na 20 milionů korun, zatímco firma Sherydan chce do jeho záchrany a přestavby investovat zhruba 280 milionů, přesto si město zachová nejméně pětinový podíl. „Ve smlouvě máme garantováno, že náš podíl nikdy neklesne pod hranici dvaceti procent bez ohledu na to, jak bude investor navyšovat jmění.“

Přestavba bývalého šlechtického sídla na penzion pro důchodce znamená velkou neznámou pro internát místního učiliště, který se musí do roka ze zámku vystěhovat. Město totiž dalo škole výpověď a v září s ní začne jednat, kam by bylo vhodné internát nejpozději do konce srpna příštího roku přestěhovat.

„Mrzí nás přístup Královéhradeckého kraje, který vlastní nevyužité prostory v Kotykově mlýnu vedle školních dílen učiliště. Přitom by je stačilo jen trochu upravit a internát by se tam mohl přemístit, takže studenti by pak měli všechno na jednom místě,“ poznamenal starosta. (jn)