Hořicko - Obce Hořicka - Lázně Bělohrad - Bělohrad plánuje stavbu nového sportovního areálu u Bažantnice Pondělí 14. června 2021 
Obce Hořicka
 Regiony na Hořicku >>>
 Za hranicemi Hořicka >>>
 Po kom se jmenují ulice Hořicka? >>>
 Bašnice - www
 Bezník
 Bílsko
 Bílsko - www
 Boháňka
 Boháňka - www
 Borek
 Březovice
 Bříšťany
 Cerekvice nad Bystřicí
 Červená Třemešná
 Červená Třemešná www
 Cerekvice n.B.- www
 Chodovice
 Chomutice
 Chomutice - www
 Chroustov
 Chvalina
 Dachovy
 Dobeš
 Dobrá Voda
 Dobrá Voda - www
 Holovousy
 Holovousy - www
 Hořice
 Hořice MěÚ - www
 Jeníkov
 Jeřice
 Konecchlumí
 Lázně Bělohrad - Anenské lázně
 Lázně Bělohrad MěÚ
 Lázně Bělohrad
 Lískovice
 Lískovice - www
 Miletín
 Miletín - www
 Milovice
 Milovice camping
 Mlázovice
 Mlázovice - www
 Nový Bydžov
 Nechanice
 Nechanice - www
 Nová Paka - www
 Nová Paka
 Ostroměř
 Ostroměř - www
 Pecka
 Pecka - www
 Petrovičky
 Podhorní Újezd - Vojice
 Podhorní Újezd - Vojice - www
 Polšť
 Rašín - www
 Rohoznice s Horkami a Polákovem( Polštěm)
 Sobčice
 Sobčice - www
 Sukorady - www
 Třebnouševes
 Třebovětice
 Úhlejov
 Úhlejov - www
 Želejov


JÍDELNÍČKY
Napište nám
Kontakt
info@horicko.cz
Provozovatel www.horicko.cz
Prodejní akce

Reklama
Máme pro vás tip na skvělý dárek za vysvědčení, který vaše peněženka ve zdraví přežije:
počítačovou hru na CD/DVD v originálním obalu za neuvěřitelných 49,- Kč.

www.HORICKO.cz
stáhnout
[CNW:Counter]
Bělohrad plánuje stavbu nového sportovního areálu u Bažantnice

Naděje sportovců v Lázních Bělohradě, že se dočkají rozšíření tamních sportovišť, po posledním jednání místního zastupitelstva výrazně narostly. Město nechá vyhotovit projektovou dokumentaci na výstavbu areálu u Bažantnice, jehož hodnota se odhaduje asi na osmnáct milionů korun.

"Zastupitelům se záměr líbil, pověřili proto radu, aby nechala zpracovat dokumentaci na dostavbu a rozšíření sportovního areálu u Bažantnice. A poté se pokusíme získat dotaci," říká bělohradský starosta Pavel Šubr.

Součástí navrhované investice za zhruba osmnáct milionů korun jsou nové fotbalové kabiny, nad kterými by měla vyrůst herna pro stolní tenis, u dnešní tenisové haly se počítá s přístavbou pro sociální zázemí, a nové uspořádání by získaly i stávající tenisové kurty. Vznikl by tak prostor pro kurt na plážový volejbal a dětské hřiště. Studie zahrnuje také nové parkoviště a výsadbu veřejné zeleně.

"O záměru jsme na posledním jednání zastupitelstva poměrně hodně diskutovali, řešily se různé varianty a možnosti. V následném hlasování pak pro něj zvedli ruku všichni přítomní," říká starosta s tím, že v případě žádosti o dotaci se rozhodne až podle podmínek, buď by o ni zažádalo město, nebo místní tělovýchovná jednota.

Radnice považuje projekt za lepší řešení než původně navrhovanou dostavbu tenisové haly. Na osmnáct milionů korun totiž vycházela právě jen samotná dostavba tenisové haly, kterou v minulých letech město odložilo. "V rámci dostavby haly se počítalo s tím, že tam vznikne herna na stolní tenis, posilovna, recepce s občerstvením a toalety. Nyní bychom za osmnáct milionů korun mohli výrazně rozšířit celý sportovní areál u Bažantnice. Nevznikne tam sice tak velké zázemí a z projektu vypadla i posilovna, jenže ta se nachází v sokolovně a předpokládá se, že tam i nadále zůstane. Takže jedna vybavená posilovna ve městě by mohla být dostačující, a navíc třeba posilovna pro ženy je také v lázních," popisuje Šubr.

Rozšíření areálu mezi fotbalovým stadionem a tenisovými kurty u Bažantnice se bude pravděpodobně odvíjet od finanční situace, včetně dotačních možností. (jn)